33.5 C
Tirana, AL
Saturday, July 13, 2024
Kreu Etiketimet #Japoni

Etiketim: #Japoni

Japonia e fundit, Turqia e para në mirëqenien globale të punonjësve

Japonia e ka gjetur veten në fund të një renditjeje globale që vlerëson mirëqenien e punonjësve, siç zbulohet nga një sondazh i kryer nga...

Pse femrat japoneze nuk plaken kurrë? Ja arsyet

Japonezët kanë një kulturë të bukur dhe janë popull paqësor. Një arkipelag i përbërë nga katër ishuj të mëdhenj dhe mbi 6000 ishuj të...

Ish-udhëheqësi japonez Shinzo Abe vdiq pas atentatit

Abe, 67 vjeç, ishte kryeministri më jetëgjatë i Japonisë. Ai u qëllua teksa mbante një fjalim në qytetin perëndimor Nara përpara zgjedhjeve për dhomën...

Zbulime interesante të aktivitetit të trurit që shfaqen gjatë ushtrimeve muzikore

Studiuesit në Japoni përdorën imazhe rezonancë magnetike për të studiuar trurin e nxënësve të shkollave të mesme gjatë një detyre të fokusuar në vëzhgimin...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!