19.5 C
Tirana, AL
Sunday, June 16, 2024
Kreu Etiketimet #kujdes

Etiketim: #kujdes

11 këshilla kundër plakjes që do të transformojnë rutinën tuaj të...

Të gjithë duan të duken të rinj përgjithmonë. Por të ndalosh orën është një arritje thuajse e pamundur. Është e rëndësishme të ndihesh i...

Kontraceptivë të rinj për meshkuj: Edhe sa kohë derisa të kemi...

Pilulat kontraceptive për femra janë të disponueshme gjerësisht për më shumë se gjysmë shekulli. Ndërsa për meshkujt, dy opsionet e vetme janë prezervativët ose vazektomitë:...

Jeta është e shkurtër, udhëtoni me kujdes

Ditën e djeshme, tre të rinj në lule të moshës, humbën jetën për mendtë e kokës. Po, po. Për mendtë e kokës. Por jo vetëm...

8 zakone të thjeshta që mund ta bëjnë lëkurën tuaj të...

Me 19 milionë qelizat e saj, 650 gjendra djerse, 20 enë gjaku dhe 1000 mbaresa nervore, lëkura është organi më i madh në trupin...

8 mënyra se si lëkura juaj pasqyron stresin tuaj – dhe...

Stresi mund të shfaqet përmes kushteve të lëkurës si puçrrat, inflamacionet dhe më shumë. Si mund ta dalloni se është nga stresi? Lëkura juaj është...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!