26.5 C
Tirana, AL
Tuesday, May 24, 2022
Kreu Etiketimet #lekure

Etiketim: #lekure

6 ushqime që po shkatërrojnë hormonet dhe lëkurën tuaj

Gjatë viteve të adoleshencës, nuk është e pazakontë që si vajzat ashtu edhe djemtë të luftojnë me aknet. Megjithatë, kjo nuk ndodh vetëm në...

Studiuesit rinovojnë lëkurën 53 vjeçare në 23 vjeçare

Studiuesit kanë rinovuar qelizat e lëkurës së një gruaje 53-vjeçare, dhe tani janë ekuivalente me ato të një 23-vjeçareje. Shkencëtarët në Kembrixh besojnë se ata...

Shkencëtarët punojnë drejt një vaksine mARN për kancerin e lëkurës

Kërkimet nga Kolegji i Farmacisë i Universitetit Shtetëror të Oregonit sugjerojnë se një vaksinë që stimulon prodhimin e një proteine kritike për rrjetin antioksidues...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!