25.5 C
Tirana, AL
Sunday, June 4, 2023
Kreu Etiketimet #lidership

Etiketim: #lidership

4 taktika të shkëlqyera komunikimi të Jeff Bezos për të çliruar...

'The Bezos Blueprint' thekson taktikat e lidershipit dhe komunikimit që Jeff Bezos përdori për të ndërtuar Amazon. Në verën e vitit 2004, CEO i Amazon...

Kjo veçori e personalitetit ndihmoi Musk, Gates dhe Jobs të kishin...

Elon Musk, Bill Gates dhe i ndjeri Steve Jobs kanë të gjithë një tipar të përbashkët të personalitetit – dhe kjo mund të jetë...

5 mënyra për të qenë një udhëheqës i fortë

Pavarësisht nga madhësia e kompanisë suaj, ka të ngjarë të tërhiqeni në shumë drejtime si CEO. Është e rëndësishme të mos shpërqendroheni dhe të...

5 mënyra për t’u bërë një mjeshtër në negocime

Jeta është një seri negociatash, qoftë blerja e një makine, kërkimi i rritjes së pagës ose hyrja në një partneritet biznesi. Pesë anëtarë të...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!