31.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #NATO

Etiketim: #NATO

Ukraina duhet të pranojë se nuk do të jetë kurrë pjesë...

Volodymyr Zelensky tha se Ukraina duhet të pranojë se nuk do të bashkohet kurrë me NATO-n. Komentet e presidentit ukrainas ndezën spekulime se ai mund...

Thirrja e Nicola Sturgeon për një zonë ndalim-fluturimi “mund të shkaktojë...

Analistët kritikuan sugjerimin ‘naiv’ të Ministres së Parë që NATO të konsiderojë embargon e fluturimeve, nga frika se mund të përshkallëzojë konfliktin rus, raporton...

Lajmet e fundit Rusi-Ukrainë: Volodymyr Zelensky akuzon NATO-n se i ka...

Presidenti i Ukrainës ka akuzuar NATO-n se i ka dhënë një "dritë jeshile" bombardimeve ruse, sepse aleanca refuzon të vendosë një zonë ndalim-fluturimi mbi...

‘Perde e re e hekurt’: Nëse Vladimir Putin fiton në Ukrainë,...

Shtatëdhjetë e gjashtë vjet pasi Winston Churchill bëri për herë të parë paralajmërimin e tij se një "perde e hekurt" po zbriste anembanë Evropës...

Rusia pretendon se NATO po përgatitet për luftë

Duke folur gjatë një konference për atashetë ushtarakë dhe diplomatë të tjerë të huaj, në Moskë, të hënën, zëvendësministri rus i Mbrojtjes Alexander Fomin...

Peleshi shpreh papërgatitjen e qeverisë mbi zjarret. Por ka shpresë tek...

Në vargun e paraqitjeve të buxhetit të shtetit në institucionet përkatëse, edhe Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, raportoi planet për ministrinë e tij. Në...

Komandanti i ri i KFOR-it: Forcat e sigurisë së Kosovës duhet...

Gjenerali hungarez Ferenc Kajari, komandanti i ri i KFOR-it të udhëhequr nga NATO, tha të dielën se Forcat e Sigurisë së Kosovës duhet të...

Rusia do të pezullojë misionin diplomatik të NATO -s si rrjedhojë...

Marrëdhëniet midis NATO-s dhe Rusisë janë tensionuar që kur Moska aneksoi gadishullin e Krimesë të Ukrainës në vitin 2014. Lavrov konfirmoi për mediat ruse...

Çfarë po ndodh në Afganistan?

Talibanët tani kanë kontrollin e plotë të Afganistanit, por ajo që ndodh më pas është jetike për sigurinë globale. Talibanët kanë avancuar me shpejtësi...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!