26.5 C
Tirana, AL
Tuesday, August 9, 2022
Kreu Etiketimet #pfizer

Etiketim: #pfizer

Amerika miraton ilaçin kundër Covid

Rregullatorët e shëndetësisë në SHBA autorizuan të mërkurën pilulën e parë kundër COVID-19, një ilaç Pfizer që amerikanët do të mund ta marrin në...

Antitrupat Pfizer mund të mbrojnë vetëm pjesërisht kundër Omikron, sugjeron studimi

Varianti Omicron mund të shmangë pjesërisht mbrojtjen nga dy doza të vaksinës COVID-19 të Pfizer dhe partnerit BioNTech, tha të martën kreu i kërkimit...

Ilaçet kokërr kundra Covid po vijnë. A do të ketë mjaftueshëm...

Këtë javë pritet që administrata amerikane për kontrollin e ushqimit dhe barnave të autorizojë përdorimin emergjent të ilaçit kokërr kundra Covid të prodhuar nga...

Ku ndryshon ilaci kundër Covid-19 Merck nga Pfizer?

Pfizer Inc (PFE.N) dhe Merck & Co Inc (MRK.N) kanë zhvilluar pilula eksperimentale antivirale që kanë treguar efikasitet premtues në provat e të rriturve...

Pfizer deklaron krijimin e ilaçit kokërr kundra Covid

Të premten, Pfizer publikoi rezultatet paraprake të studimit te tyre me 775 të rritur. Pacientët që morën ilaçin e kompanisë së bashku me një...

SHBA autorizon vaksinën Pfizer për fëmijët 5 deri në 11 vjeç

Administrata e Ushqimit dhe Barnave autorizoi të premten vaksinën me dozë më të ulët Covid-19 të Pfizer-BioNTech për fëmijët e moshës 5 deri në...

Vaksina Pfizer për 5 deri në 11 vjeç është e sigurt...

Rezultati i vaksinës Covid-19 Pfizer, pas një testimi të gjatë, më në fund jepet konfirmimi nga vetë prodhuesi për qëndrueshmëri dhe siguri të antitrupave....

Vaksina e Pfizer, e para që merr miratim të plotë në...

Vaksina e Covid-19 e Pfizer është e para që ka marrë miratimin e plotë të FDA, agjencisë për miratimin e barnave dhe ushqimeve në...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!