29.5 C
Tirana, AL
Monday, August 8, 2022
Kreu Etiketimet #studimi

Etiketim: #studimi

Ndryshimi i mënyrës suaj të të ushqyerit mund të zgjasë jetëgjatësinë...

Nëse ndryshoni ato që hani, mund t’i shtoni vetes deri në 13 vite më shumë jetë, thotë një studim i sapopublikuar, veçanërisht nqs filloni...

Zbulime interesante të aktivitetit të trurit që shfaqen gjatë ushtrimeve muzikore

Studiuesit në Japoni përdorën imazhe rezonancë magnetike për të studiuar trurin e nxënësve të shkollave të mesme gjatë një detyre të fokusuar në vëzhgimin...

Antitrupat Pfizer mund të mbrojnë vetëm pjesërisht kundër Omikron, sugjeron studimi

Varianti Omicron mund të shmangë pjesërisht mbrojtjen nga dy doza të vaksinës COVID-19 të Pfizer dhe partnerit BioNTech, tha të martën kreu i kërkimit...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!