Will Smith dhe Chris Rock kanë një histori që i paraprin shuplakës së Oscars

Mbrëmja e së dielës nuk ishte hera e parë që Chris Rock bënte shaka me Jada Pinkett Smith, por kjo mund të jetë hera e fundit.

Bashkëshorti i saj, Will Smith, u vërsul në skenë në Ceremoninë e 94-të të ndarjes së çmimeve Oscar pasi Rock bëri shaka duke thënë “Jada të dua! Mezi po pres të shoh ’G.I. Jane 2’” dhe e goditi Rockun në fytyrë. (Shiko videon më poshtë)

Aktorja Demi Moore rruajti kokën për rolin e saj në filmin “G.I. Jane” dhe Pinkett Smith ka një prerje flokësh të ngjashme sepse vuan nga alopecia, një çrregullim autoimun që shkakton rënien e flokëve.

Në vitin 2016, Rock prezantoi çmimet Oscar dhe bëri shaka për Pinkett Smith dhe bashkëshortin e saj që bojkotuan mbi #OscarsSoWhite, lëvizjen online e cila filloi si një mënyrë për të trajtuar mungesën e diversitetit në Academy Awards.

Rock deklaroi se Smith-ët, si dhe regjisori me ngjyrë, Spike Lee, “u çmendën” pasi nuk kishte asnjë kandidat me ngjyrë për atë vit.

“Të bojkotojë Jada çmimet Oscar është njësoj sikur të bojkotoj unë brekët e Rihannës”, tha Rock gjatë monologut të tij të hapjes. “Unë nuk isha i ftuar.”

Rock vazhdoi të bënte shaka se e kuptonte zemërimin e Pinkett Smith.

“Jada është e inatosur, sepse burri i saj, Will, nuk u nominua për “Concussion”, tha Rock duke iu referuar filmit të futbollit të vitit 2015 ku luajti Will Smith. “E kuptoj. Nuk është e drejtë që Will luajti kaq mirë dhe nuk u nominua. Gjithashtu nuk është e drejtë që Will u pagua 20 milionë dollarë për [filmin e vitit 1999] ‘Wild Wild West'”.

Pinkett Smith i komentoi batutat ditë më vonë kur u pyet për to nga paparacët.

“Hej shiko, vjen me territorin, ne duhet ta mbajmë atë në lëvizje,” tha ajo. “Ne kemi shumë gjëra që duhet të përballojmë, shumë gjëra që po ndodhin në botën tonë tani. Ne duhet të vazhdojmë ta mbajmë atë në lëvizje.”

E! raportoi se Smith, i cili po xhironte “Collateral Beauty” në qytetin e Nju Jorkut në atë kohë, thjesht buzëqeshi dhe bëri një shenjë paqeje kur u pyet.

Marrëdhënia e Smith dhe Rock shkon prapa në vitet 1990. Rock ishte i ftuar për të luajtur në serialin hit të Smith “The Fresh Prince of Bel-Air”, ku ai ishte një personazh të quajtur Maurice dhe motra e Maurice Jasmine.

Në 2018 Smith postoi një urim për ditëlindje në llogarinë e tij të verifikuar në Instagram për ish-bashkëshorten e tij Sheree Zampino, e cila është nëna e djalit të tij të rritur Trey.

“Gëzuar ditëlindjen, @shereezampino. #BestBabyMamaEver! 🙂 Të dua, Ree-Ree,” shkruhej në postim.

Rock la një koment duke thënë: “Uau. Ti ke një grua shumë të kuptueshme”, sipas E! të cilës Zampino iu përgjigj: “Mos ki inat”.

Të dielën në mbrëmje, Smith u kërkoi falje kolegëve të tij të nominuar dhe Akademisë ndërsa pranoi çmimin e tij për aktorin më të mirë për “King Richard”.

Akademia shkroi në Twitter se “nuk e pranon dhunën e asnjë forme”.

Burimi: CNN

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here