Antibiotiku natyral që eleminon infeksionet dhe parazitët

A e dini se ekziston një antibiotik natyral i fuqishëm që është jashtëzakonisht efektiv në zhdukjen e infeksioneve dhe parazitëve? Ky tonik i mrekullueshëm ka veti antifungale dhe antivirale dhe madje promovon qarkullimin e shëndetshëm të gjakut në të gjithë trupin.

Receta e tonikut antibakterial:

Përbërësit:
– ¼ filxhan hudhër e copëtuar
– ¼ filxhan xhenxhefil i grirë
– 2 lugë gjelle rrepë pikante e grirë
– 700 mililitra uthull molle e fermentuar
– 2 lugë gjelle pluhur shafran i Indisë
– ¼ filxhan qepë e grirë
– 2 speca djegës
– Një tas përzierjeje
– Një kavanoz me kapak
– Shishe qelqi

Udhëzime:
1. Përzieni të gjithë përbërësit në një tas, përveç uthullës së mollës.
2. Hidheni këtë përzierje në kavanoz, më pas shtoni uthullën e mollës. Mbyllni kavanozin dhe tundeni mirë.
3. Ruajeni kavanozin në një vend të freskët dhe të thatë për 14 ditë, duke e tundur çdo ditë.
4. Pas 14 ditësh, hapni kavanozin, kullojeni përmbajtjen në një shishe qelqi dhe ruani përbërësit e thatë për gatim.
5. Përdoreni tonikun si salcë sallate ose shtojeni në supat tuaja. Mbajeni në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi:
– Për rritjen e imunitetit dhe parandalimin e të ftohtit, konsumoni një lugë gjelle të paholluar me tonik. Rritni gradualisht dozën derisa të mund të konsumoni një gotë të vogël në ditë.
– Në rast sëmundjesh ose infeksionesh të rënda, merrni një lugë gjelle tonik 5 deri në 6 herë në ditë.
– Ky tonik është krejtësisht natyral dhe i sigurt për të gjithë, përfshirë fëmijët dhe gratë shtatzëna.

Përfitimet e përbërësve:

– Uthulla e mollës e fermentuar mbështet rritjen e shëndetshme të kockave, ndihmon në parandalimin e rënies së flokëve, minimizon dëmtimet nga radikalet e lira dhe më shumë.
– Hudhra vepron si një antibiotik i fuqishëm, inkurajon rritjen e baktereve të dobishme dhe lufton kërpudhat.
– Shafrani i Indisë redukton inflamacionin dhe infeksionet, zvogëlon dhimbjen e kyçeve dhe rrezikun e demencës dhe mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit.
– Qepa përmirëson qarkullimin e gjakut, lufton ftohjet dhe gripin, qetëson infeksionet e sinusit dhe mushkëritë.
– Xhenxhefili ka veti anti-inflamatore, nxit qarkullimin e gjakut.
– Specat djegës stimulojnë qarkullimin dhe kanë karakteristika të fuqishme antibiotike.
– Rrepa pikante lehtëson infeksionet e sinuseve, pastron sinuset, rrit qarkullimin e gjakut dhe lehtëson ftohjet dhe gripin.

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here