19.5 C
Tirana, AL
Sunday, June 16, 2024

Një guidë fillestarësh për dietën KETO me znj. K – Çfarë...

Dieta ketogjenike në ditët e sotme është shumë e famshme, dhe kjo për një arsye të mirë: është efektive. Por, pavarësisht famës, jo të...

Një guidë fillestarësh për dietën KETO – Çfarë është ketoza?

Ketoza është një gjendje metabolike tërësisht normale, ku trupi djeg yndyrnat, në vend të glukozës. Arritja dhe mbajtja e ketozës për një kohë të...

Një guidë fillestarësh për dietën KETO me znj. K – dieta...

Herën e kaluar ju prezantova me dietën standarte ketogjenike. Kësaj radhe do të shohim dietën ciklike ketogjenike. Kjo dietë është një strategji relativisht më e...

Një guidë fillestarësh për dietën KETO me zj. K. – Dieta...

Pra, siç ju premtova, përgjatë kësaj kohe do flasim për dietën ketogjenike dhe benefitet e saj. Sot do fokusohemi tek tipet e dietës ketogjenike dhe...

Një guidë fillestarësh për dietën KETO me zj. K.

Vera po vjen, dhe bashkë me të edhe dëshira për të bërë “trupin e plazhit” gati. Palestrat gëlojnë nga njerëzit në çdo orë, liqeni...

Zj. K.: Marrëdhënia ime me reçipetat ka përfunduar

Po, po. Më lexuat shumë mirë. Nuk ka më kthim pas. Kam hequr dorë përfundimisht nga reçipetat. Më dukej sikur më merrnin frymën teksa...

Zoti K. ka një teori: A janë gratë të prirura për...

Po, ka gra që kërkojnë në mënyrë aktive të gjejnë një burrë të pasur dhe nuk kënaqen me asgjë më pak. Dhe lista e...

Zonja K rekomandon: Përpara krijimit të rezolutave, pyetjet që do të...

Kur fillon një vit i ri, gjithmonë jemi të ngazëllyer për të filluar nga e para. Në këtë mënyrë bëjmë plane dhe themi "Ky...

Zonja K: A është burri juaj ende i dashuruar me ju?...

Para se të martoheshit, si e imagjinonit martesën tuaj? A është e ngjashme me atë që keni sot? A është burri juaj ai me...

Zonja K shpjegon arsyet pse disa burra pëlqejnë gra më të...

Ndodh që marrëdhënia midis një burri dhe një gruaje më të madhe në moshë se ai, mund të jetë e vështirë për t'u kuptuar...

Zonja K: Ja çfarë kërkojnë burrat nga gratë?

Është e rëndësishme të kuptohet se çfarë dëshiron një mashkull në një marrëdhënie, që femrat të bëjnë një reflektim tek vetja e gjithashtu për...

Zonja K. tregon se si e gënjejmë veten në marrëdhëniet në...

A e gënjejmë veten mbi marrëdhëniet që kemi me të tjerët? Natyrisht që po. Edhe pse mund të jemi njerëz që tentojmë të themi...

Z. & Zj. K: 10 Zakonet e çifteve super aktivë në...

Ka ulje dhe ngritje në çdo marrëdhënie afatgjatë. Nëse ju dhe partneri juaj po kaloni një periudhë të thatë - seksi është bërë i...

Zonja K.: Rrëfimi i tradhëtisë

Ne të gjithë fillojmë një marrëdhënie me qëllimet më të mira. Takohemi me dikë, pëlqehemi, dhe pastaj biem në dashuri, dhe shumë shpejt mbërrijmë...

Zonja K. rekomandon 5 pyetje të fuqishme që duhet t’ja bësh...

Në punën time si psikologe, shpesh më ndodh që më vijnë klientë e që ankohen se nuk janë të fokusuar në arritjet e tyre....
error: Përmbajtja është e mbrojtur!