30.5 C
Tirana, AL
Thursday, September 21, 2023

Zoti K.: Studimi konfirmon se “hendeku i orgazmës” është më shumë...

Studiuesit e seksit vazhdimisht zbulojnë se burrat po përjetojnë shumë më shumë orgazma sesa gratë kur bëhet fjalë për takime seksuale heteroseksuale. Ky quhet hendeku...

50 ushqimet që rekomandohen për ata që pëlqejnë të hanë, por...

Kjo është pjesa e tretë e shkrimeve mbi ushqimet që duhen konsumuar për një jetë të shëndetshme. Jeni gati të njiheni me 20 ushqimet...

Një guidë fillestarësh për dietën KETO – Çfarë është ketoza?

Ketoza është një gjendje metabolike tërësisht normale, ku trupi djeg yndyrnat, në vend të glukozës. Arritja dhe mbajtja e ketozës për një kohë të...

Zj. K: “Të qeshësh me pordhat është themeli i një marrëdhënie...

Para disa ditësh lexova tek The Guardian një shkrim shumë interesant mbi jetën në çift të cilin po e ndaj me ju dhe në...

Rubrikë e re: Zoti dhe Zonja K.

Histori të vërteta, shqetësime që duhen ndarë me të tjerët. Me siguri ju ka ndodhur që sa më shumë të flisni me miqtë tuaj për...

Një guidë fillestarësh për dietën KETO me znj. K – dieta...

Herën e kaluar ju prezantova me dietën standarte ketogjenike. Kësaj radhe do të shohim dietën ciklike ketogjenike. Kjo dietë është një strategji relativisht më e...

Zonja K: A është burri juaj ende i dashuruar me ju?...

Para se të martoheshit, si e imagjinonit martesën tuaj? A është e ngjashme me atë që keni sot? A është burri juaj ai me...

Zj. K.: Marrëdhënia ime me reçipetat ka përfunduar

Po, po. Më lexuat shumë mirë. Nuk ka më kthim pas. Kam hequr dorë përfundimisht nga reçipetat. Më dukej sikur më merrnin frymën teksa...

Zonja K. tregon pse jeta si “Beqare” mund të jetë më...

Ju do të thoni me të qeshur, “po na jep mend tani që je martuar”, apo “s’të pëlqen më jeta bashkëshortore?” Jo, nuk dua...

Përfitimet shëndetësore të dietës ketogjenike mbi obezitetin

A e dini se dieta ketogjenike ka një numër të konsiderueshëm të përfitimeve shëndetësore që janë studiuar me interes nga ekspertët e fushës? Pra,...

Pse fle në një shtrat të ndarë nga burri im

Ekziston një supozim se mosndarja e një shtrati është vdekja e një marrëdhënieje, por në shumë raste mund të jetë shpëtimtarja. Emri im është Znj....

Zonja K rekomandon: Përpara krijimit të rezolutave, pyetjet që do të...

Kur fillon një vit i ri, gjithmonë jemi të ngazëllyer për të filluar nga e para. Në këtë mënyrë bëjmë plane dhe themi "Ky...

Z. & Zj. K: 10 Zakonet e çifteve super aktivë në...

Ka ulje dhe ngritje në çdo marrëdhënie afatgjatë. Nëse ju dhe partneri juaj po kaloni një periudhë të thatë - seksi është bërë i...

Një guidë fillestarësh për dietën KETO me zj. K. – Dieta...

Pra, siç ju premtova, përgjatë kësaj kohe do flasim për dietën ketogjenike dhe benefitet e saj. Sot do fokusohemi tek tipet e dietës ketogjenike dhe...

Mosbalancimi i hormoneve tek gratë: Të 40-at mund të jenë vite...

Cila është shenja më e mirë për të mbushur 40 vjeç? Pavarësisht se sa i avancuar teknologjikisht është njerëzimi, ndryshimi i moshës nuk është në...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!