30.5 C
Tirana, AL
Thursday, September 21, 2023

Përfitimet shëndetësore të dietës ketogjenike mbi obezitetin

A e dini se dieta ketogjenike ka një numër të konsiderueshëm të përfitimeve shëndetësore që janë studiuar me interes nga ekspertët e fushës? Pra,...

Zoti K. mbi problemet seksuale të meshkujve

Të dashur lexues, Problemet e meshkujve që trajtuam herën e fundit, më sollën në inbox probleme të tjera. Uroj shumë që t'ju ndihmoj. “Doktor, unë kam...

10 shenjat që tregojnë se jeni një femër ALPHA

Falë profesionit tim kam takuar tipe të ndryshme grash. Por sot kam dëshirë t'ju flas për gratë ALPHA. Dua t'i drejtohem specifikisht atyre në...

Zoti K. ka një teori: A janë gratë të prirura për...

Po, ka gra që kërkojnë në mënyrë aktive të gjejnë një burrë të pasur dhe nuk kënaqen me asgjë më pak. Dhe lista e...

Përfitimet shëndetësore të dietës ketogjenike mbi PCOS (sindroma e ovarit policistik)

A e dini se dieta ketogjenike ka një numër të konsiderueshëm të përfitimeve shëndetësore që janë studiuar me interes nga ekspertët e fushës? Pra,...

Ja çfarë thotë zonja K. se si të riktheni humorin pas...

Me nxehtësinë e verës erdhi dhe iku dhe pasioni i nxehtë, i cili është thjesht i papërmbajtshëm ndonjëherë. Të gjithë ia vunë sytë dikujt...

Zj. K.: Marrëdhënia ime me reçipetat ka përfunduar

Po, po. Më lexuat shumë mirë. Nuk ka më kthim pas. Kam hequr dorë përfundimisht nga reçipetat. Më dukej sikur më merrnin frymën teksa...

Zj. K.: Të bësh miq në moshë të pjekur është...

Në moshën 35-vjeçare, rrethi im shoqëror është më i vogël se kurrë.  Unë kurrë nuk kam qenë e mirë për të bërë miq. As në...

Zonja K.: Ja 4 mënyrat më delikate si të dallosh karakterin...

Shoqëria tenton t'i gjykojë njerëzit nga arritjet dhe pasuritë e tyre. Shtëpia, makina, pozicioni i punës dhe llogaria bankare e një njeriu janë të...

Një guidë fillestarësh për dietën KETO me zj. K.

Vera po vjen, dhe bashkë me të edhe dëshira për të bërë “trupin e plazhit” gati. Palestrat gëlojnë nga njerëzit në çdo orë, liqeni...

Z.K.: Mos e bëni dasmën tuaj një barrë financiare për të...

Askush nuk duhet të hyjë në borxh për dasmën e tij, e aq më pak për atë të dikujt tjetër. Propozimi është bërë. Vendi është...

Zonja K. rekomandon 5 pyetje të fuqishme që duhet t’ja bësh...

Në punën time si psikologe, shpesh më ndodh që më vijnë klientë e që ankohen se nuk janë të fokusuar në arritjet e tyre....

Një guidë fillestarësh për dietën KETO me zj. K. – Dieta...

Pra, siç ju premtova, përgjatë kësaj kohe do flasim për dietën ketogjenike dhe benefitet e saj. Sot do fokusohemi tek tipet e dietës ketogjenike dhe...

Mosbalancimi i hormoneve tek gratë: Të 40-at mund të jenë vite...

Cila është shenja më e mirë për të mbushur 40 vjeç? Pavarësisht se sa i avancuar teknologjikisht është njerëzimi, ndryshimi i moshës nuk është në...

Zonja K.: Rrëfimi i tradhëtisë

Ne të gjithë fillojmë një marrëdhënie me qëllimet më të mira. Takohemi me dikë, pëlqehemi, dhe pastaj biem në dashuri, dhe shumë shpejt mbërrijmë...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!