Kamera e fshehur në banjën e fluturimit të American Airlines

FBI po heton pasi dyshohet se një kamerë e fshehtë u gjet në një banjë në një fluturim të American Airlines.

Policia e shtetit të Masachusets tha se një “akt i mundshëm kriminal” ndodhi në bordin e një fluturimi të American Airlines që u ul në Aeroportin Ndërkombëtar të Boston Logan nga Charlotte, N.C. më 2 shtator, por i tha WSOC se incidenti përfshinte një “të mitur, një stjuardesë dhe një celular.

Zyrtarët e shtetit thanë se që kur incidenti ndodhi në ajër, krimi i mundshëm bie nën juridiksionin federal.

Filiali i Fox Boston 25 foli me një pasagjer në aeroplan, i cili tha se ai pa një vajzë adoleshente që përpiqej të përdorte banjën e seksionit të parë dhe u ndalua nga një stjuard.

Kur ajo ishte gati të shkonte në tualet, ai e ndaloi dhe i tha: “Hej duro vetëm një sekondë, ne do të fillojmë të mbledhim plehrat, kështu që unë do të laj duart,” kujton pasagjeri.

Pasi stjuardi doli nga banja, vajza më pas përdori tualetin.

Pasagjeri tha më pas se ai pa nënën e adoleshentet të pengonte një pasagjer tjetër të shkonte në tualet.

Nëna e ndaloi atë pasagjer të shkonte në tualet dhe i tha ‘Prisni, mos hyni atje”, tha pasagjeri.

Nëna i tha një pasagjeri tjetër se kishte një aparat fotografik në banjë.

Sapo avioni u ul, forcat e rendit hynë në bord dhe e morën stjuardin.

Pasi 3 ose 4 njerëz të ndryshëm kontrolluan banjën, ata e morën stjuardin dhe atëherë na lanë të largoheshim”, tha pasagjeri.

American Airlines nuk e ktheu kërkesën e Fox News Digital për koment.

Burimi: foxnews.com
Përktheu dhe përshtati: mendimi.al
Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here