Princesha e Uellsit po i rikthehet daljeve publike

Princesha e Uellsit, Kate, ka ndarë një përditësim inkurajues për shëndetin e saj, duke thënë se ajo po bën “përparim të mirë” pas diagnozës së saj të kancerit në fillim të këtij viti. Ajo planifikon të marrë pjesë nesër në Trooping the Color, paradën në nder të ditëlindjes së mbretit Çarls, duke shënuar kështu daljen e saj të parë publike që nga diagnoza e saj dhe pas operacionit abdominal.

Në një mesazh të shkurtër personal, Kate zbuloi se trajtimi i saj do të vazhdojë edhe për disa muaj të tjerë. Ajo shprehu mirënjohjen për mbështetjen masive, duke vënë në dukje se kjo e ka ndihmuar dukshëm atë dhe Princin William në këto kohë të vështira.

Sfidat e kimioterapisë

Kate përmendi përjetimin e “ditëve të mira dhe ditë të këqija” gjatë kimioterapisë, duke pranuar lodhjen dhe dobësinë në ditët më të vështira, por duke theksuar vendosmërinë e saj për të shfrytëzuar sa më shumë ditët më të forta.

Rikthimi në jetën publike

Pavarësisht trajtimit të vazhdueshëm, Kate ka qenë në gjendje të angazhohet në disa punë të vogla nga shtëpia dhe të marrë pjesë në aktivitetet e shkollës, të cilat i gjen energjike dhe pozitive. Ajo shprehu entuziazëm për pjesëmarrjen në Paradën e Ditëlindjes së Mbretit me familjen e saj dhe shpreson të marrë pjesë në më shumë ngjarje publike gjatë verës, megjithëse vuri në dukje se “nuk ka dalë ende nga errësira e pyllit“.

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here