Sam Asghari dhe Britney Spears po ndahen pas një viti martesë

Sam Asghari thuhet se ka bërë kërkesën për divorc nga Britney Spears pas një viti martesë.

TMZ, ET Online dhe PEOPLE kanë raportuar se modeli iranio-amerikan ka paraqitur dokumentet për t’u ndarë nga ylli i popit dhe ai ka përmendur ‘dallimet e papajtueshme‘ për ndarjen.

Të dy u martuan 14 muaj më parë në një dasmë luksoze dhe mahnitëse ku morën pjesë shumë persona të njohur.

Kishte disa zhurma se të dy nuk po shkonin shumë mirë në muajt e fundit dhe TMZ pretendon se së fundmi ata kishin pasur një “argument bërthamor“.

Thuhet se Sam u përball me Britney-n me akuza për tradhëti, megjithatë natyra e këtyre thashethemeve nuk është zbuluar apo konfirmuar.

Ylli 41-vjeçar i popit u pa duke udhëtuar nëpër Los Anxhelos në ditën kur u publikua lajmi se çifti ishte gati të ndahej.

Fotografët e kapën këngëtaren duke mos mbajtur unazën e martesës teksa ishte në timon, ndërkohë që Asghari e kishte hequr unazën prej kohësh.

Të dy firmosën një kontratë paramartesore ‘të hekurt‘ përpara se të martoheshin në qershor të vitit të kaluar për të mbrojtur asetet e Britney.

Megjithatë, mund të ketë një betejë të madhe ligjore që do të shpaloset.

TMZ raporton se avokati i Sam, Neal Hersh, ka përfshirë një klauzolë në dosjen e divorcit që thotë: “Sam duhet të përcaktojë ende natyrën dhe shtrirjen e plotë të aseteve dhe detyrimeve të pronave të veçanta të secilës palë.”

UNILAD ka kontaktuar me përfaqësuesit e Britney për koment.

Ylli i popit dukej se nuk shqetësohej nga të gjitha thashethemet që qarkullonin në internet teksa ajo postoi në Instagram se dëshironte një kalë.

Ajo shkroi: “Do të blej një kal së shpejti!!! Kaq shumë opsione është disi e vështirë!!! Një kal i quajtur Sophie dhe një tjetër i quajtur Roar??? Unë nuk mund të vendos!!! A duhet të bashkohem me shoqërinë dhe të vendos një kapelë rozë kauboji ?? Sido që të jetë, mendoj se e gjeta pikën time të ëmbël me Roar.

Sam Asghari ka publikuar një deklaratë në rrjetet sociale pas kërkesës për divorc nga Britney Spears.

Pas 6 vitesh dashuri dhe përkushtim ndaj njëri-tjetrit, unë dhe gruaja ime kemi vendosur të përfundojmë udhëtimin së bashku”, tha ai.

Ne do të mbajmë dashurinë dhe respektin që kemi për njëri-tjetrin dhe i uroj asaj gjithmonë më të mirat.”

“Të kërkosh privatësi duket qesharake, kështu që unë thjesht do të kërkoj që të gjithë, përfshirë mediat, të jenë të sjellshëm dhe të zhytur në mendime.”
Spears ende nuk ka reaguar me një deklaratë, por ajo është raportuar se ka fshirë shumë nga postimet në të cilat më parë paraqitej Asghari.

Këngëtarja gjithashtu ka përditësuar llogarinë e saj me një postim të ri sot, i cili shfaqte një imazh të veprave artistike që tregonin dy persona duke parë një shishe të vogël qelqi në të cilën një person i tretë ishte i bllokuar.

Spears nuk bëri asnjë koment për divorcin e saj krahas postimit, por ajo i bëri fansat të mendojnë teksa postoi: “Si e lexoni këtë??? Është interesante!!! Unë e shoh si një mesazh në një shishe!!! Ose një foshnjë që duhet të dalë!!! Ata pëshpëritin helmin si te ‘Liza në botën e çudirave’ dhe presin të shohin nëse e kanë kundërhelmin!!! Zogjtë e mençur e dinë se kush janë!!!

Vepra e artit erdhi disa ditë pasi Spears njoftoi disa plane për të ardhmen, duke shpërndarë një foto të saj të ulur mbi një kalë dhe duke njoftuar se do të blinte një nga kafshët për vete.

Asghari nuk ka shtuar asnjë koment për ndarjen që nga deklarata e tij, por imazhet e ditës së dasmës së tij dhe Spears janë ende në llogarinë e tij në Instagram.

Sam Asghari thuhet se po kërcënon të nxjerrë informacione ‘jashtëzakonisht të turpshme’ për gruan e tij të larguar nëse kontrata e tyre nuk rinegociohet.

Një burim i ka thënë Page Six se Asghari dëshiron që këngëtarja të paguajë më shumë se sa kishin rënë dakord në marrëveshjen e tyre para martesës ‘për të mbajtur sekretet e saj‘.

Kontrata paramartesore duket se ishte krijuar në ‘favor‘ të këngëtares. Çdo para që ajo ka bërë para dasmës është e mbrojtur.
Avokati i Spears, Mathew Rosengart, i cili ndihmoi në përfundimin e gjyqit nga kujdestaria dyshohet se ndihmoi në arritjen e marrëveshjes së saj paramartesore ‘të hekurt’.

Burime me njohuri të drejtpërdrejta thonë se Sam shpesh ankohej për Britney. Na është thënë se ka pasur përleshje të shumta ku është dashur të ndërhyjë siguria, por në një rast nuk ka pasur siguri në horizont.

Burimet thonë gjithashtu se ka pasur një rast kur Sam thotë se po flinte në shtratin e tyre kur Britney u hodh mbi të dhe filloi ta godiste me grusht. 

Burimet shtojnë se Sam ishte veçanërisht i shqetësuar sepse Britney kishte një magjepsje me thikat. Ata thonë se kishte thika në të gjithë shtëpinë, duke përfshirë edhe dhomën e tyre të gjumit. Britney, siç tha një burim, “ishte paranojake që dikush do ta merrte atë dhe asaj i duheshin thikat si mbrojtje“. 


Burimi: unilad.comtmz.com
Përktheu dhe përshtati: mendimi.al
Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here