18.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #bashkiatirane

Etiketim: #bashkiatirane

Ministri gjerman i PE thotë se Shqipërisë i mungojnë standardet minimale...

Eurodeputeti gjerman Martin Buschmann ka dhënë alarmin për “vrasjen masive të qenve të rrugës në Shqipëri”. Në një postim në Facebook ditën e hënë,...

Erion Veliaj promovon “Squid Game”. Në shtete të tjera ndalohet kostumi

Shfaqja e njohur televizive e Netflix Squid Game është bërë një fenomen dhe tani, me Halloween, shumë njerëz zgjodhën të vishen me të njëjtin...

Një muaj nga fillimi i vitit shkollor, 35 fëmijët e Priskës...

Prej thuajse 1 muaji, 35 fëmijë të Priskës së Vogël, Bashkia Tiranë, nuk shkojnë në shkollë. Shkolla e fshatit të tyre u mbyll në...

Fëmijët e Priskës së Vogël denoncojnë pamundësinë për të shkuar në...

Zona Zero në televizionin Top News ka transmetuar në lidhje direkte problematikën e lidhur me fëmijët e mbetur pa shkollë në Priskë të Vogël...

Renis Gjoka rocks The Dictator

Rock the Dicator është projekti më i ri i artistit të talentuar Renis Gjoka. Ai ka vendosur që këtë herë të ndërtojë një koncept...

Banorët e Tiranës “përzënë” kioskën pa leje.

Banorët e njësisë 5 në Tiranë kanë dalë në një protëstë kundër zënies së hapësirës publike me kioska. Protesta e tyre ka arritur suksesin...

“O idiot!” Bashkim Zahaj shpërthen kundër Bashkisë Tiranë.

Bashkim Zahaj, artisti i njohur si arkitekt dhe skenograf, ka shpërthyer ndaj vendosjes së ndarëseve të cilat bllokojnë kalimin e automjeteve në anën tjetër...

Palma të thara. Pisha të thara.

Palmat e thara të autostradës Tiranë-Durrës u zëvendësuan me pisha. Brenda pak muajve edhe disa nga pishat u thanë. Qeveria pritet të tentojë bimë...

Bashkia Tiranë: gjykata u jep të drejtë këshilltarëve demokratë.

Këshilltari bashkiak i Tiranës, juristi Fabian Topollaj, ka treguar të premten mbi seancën gjyqësore në Gjykatën Administrative. Grupi Demokrat i Këshilltarëve ka patur pretendime...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!