33.5 C
Tirana, AL
Sunday, July 21, 2024
Kreu Etiketimet Covid19

Etiketim: Covid19

Pse po harrojmë më shpesh?

Më shumë se katër vjet që nga fillimi i pandemisë COVID-19, mbeten shqetësime të rëndësishme në lidhje me ndikimet e saj afatgjata, veçanërisht për...

Studimi: Vaksinat e Covid ende kanë pasoja shëndetësore

Në studimin më të madh global për sigurinë e vaksinave deri më tani, vaksinat e krijuara për të luftuar sëmundjet e rënda, vdekjen dhe...

Çrregullimi që erdhi mbas Covid-19: POTS

Në fund të vitit 2021, pasi duroi 18 muaj simptoma të gjata të vazhdueshme të COVID, një anëtar i ekipit të vozitjes në Britaninë...

Wuhan: Priten shpërthime të mundshme të koronavirusit

Një studim i fundit i kryer nga shkencëtarët nga Instituti i Virologjisë në Wuhan (WIV) ka ngritur shqetësime për mundësinë e shpërthimeve të ardhshme...

Ilaçet kokërr kundra Covid po vijnë. A do të ketë mjaftueshëm...

Këtë javë pritet që administrata amerikane për kontrollin e ushqimit dhe barnave të autorizojë përdorimin emergjent të ilaçit kokërr kundra Covid të prodhuar nga...

Shifrat e infektimeve në Europë sipas shteteve

Ditën e djeshme Austria lajmëroi e para për një mbyllje totale, për ata që nuk janë të vaksinuar. Kjo si rrjedhojë se Austria ka...

OBSH: Europa me rritjen më të lartë të rasteve të vdekjeve...

Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se vdekjet nga koronavirusi në Evropë u rritën me 5% javën e fundit, duke e bërë atë rajonin e...

Gripi i shpendëve me përhapje të shpejtë vë në gatishmëri Evropën...

Jemi përqendruar kaq shumë tek Covid-19 sa kemi harruar që ekzistojnë dhe rreziqe nga viruse te tjera rreth nesh. Virozat e ndryshme qe po...

Europa po përgatitet për 500,000 vdekje të tjera nga Covid këtë...

Europa është në “pikën kritike” të pandemisë Covid-19 pasi u bë edhe një herë “epiqendra” e shpërthimit global, ka paralajmëruar një shef i Organizatës...

Austria njofton masa të reja për Covid mes rasteve në rritje

Austria tha se vetëm ata të vaksinuar ose të shëruar nga koronavirusi do të lejohen të frekuentojnë restorante, hotele dhe ambiente kulturore. Rregulli i ri...

Pfizer deklaron krijimin e ilaçit kokërr kundra Covid

Të premten, Pfizer publikoi rezultatet paraprake të studimit te tyre me 775 të rritur. Pacientët që morën ilaçin e kompanisë së bashku me një...

Kina njofton familjet të krijojnë rezerva ushqimore

Autoritetet kineze kanë njoftuar banorët në Kinë që të krijojnë rezerva ushqimore për shkak të rrezikut që egziston në ndërprerjen e zinxhirit të furnizimeve...

Ja si duket ekonomia e Europës për vazhdimin e vitit pas...

Në artikullin e mëparshëm mbi rritjen e çmimeve dhe nivelin e inflacionit në SHBA “Çmimet e konsumit po rriten. Ja se çfarë po rritet...

Emërtimet e varianteve të reja të Covid sipas alfabetit grek.

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka njoftuar më 31 maj një nomenklaturë të re për variantet COVID-19. Emërtimet e varianteve të reja të Covid...

6 fakte surprizuese rreth Covid-19.

Në janar 2020, shkencëtarët njoftuan se një koronavirus i ri, SARS-CoV-2, ishte përgjegjës për shpërthimin e sëmundjes së frymëmarrjes dhe pneumonisë në Wuhan, Kinë....

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!