33.5 C
Tirana, AL
Saturday, July 13, 2024
Kreu Etiketimet #jeta

Etiketim: #jeta

14 rregullat e jetës sipas Bill Gates

Bill Gates u ftua të mbante një fjalim në ditën e diplomimit të një gjimnazi. Ai kishte të shkruara 11 "rregulla jete" që sipas...

Jeta me ngjyra, dritëhije dhe tragjedi e Frida Kahlos

Përpara se Frida Kahlo të ngjitej në statusin e ikonave të shekullit të 21-të, jeta e saj ishte një sixhade e thurur me fije...

Victor Hugo mbi jetën, dashurinë dhe shpresën

Victor Hugo ishte një nga shkrimtarët më të mëdhenj francezë, i njohur si një lider i lëvizjes romantike dhe autor i klasikëve si Të...

Pse femrat japoneze nuk plaken kurrë? Ja arsyet

Japonezët kanë një kulturë të bukur dhe janë popull paqësor. Një arkipelag i përbërë nga katër ishuj të mëdhenj dhe mbi 6000 ishuj të...

Moshat që arrini kulmin në çdo gjë gjatë jetës

Plakja mund të duket si një perspektivë e frikshme, por një mori studimesh shkencore kanë zbuluar se rinia nuk është gjithçka. Ka shumë raste...

Jeta e shkurtër dhe e pakënaqur e Elizabeth Windsor

Për t'i siguruar Mbretërisë së Bashkuar monarkun që ajo e ndjente të nevojshme, Mbretëresha Elizabeth II sakrifikoi një jetë të zakonshme dhe gjërat e tjera...

Zj. K.: Marrëdhënia ime me reçipetat ka përfunduar

Po, po. Më lexuat shumë mirë. Nuk ka më kthim pas. Kam hequr dorë përfundimisht nga reçipetat. Më dukej sikur më merrnin frymën teksa...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!