30.5 C
Tirana, AL
Thursday, September 21, 2023
Kreu Etiketimet #korrupsion

Etiketim: #korrupsion

Nga Ardit Gjinali: “Koha për të fituar betejën me Korrupsionin Politik”

Nga Ardit Gjinali Korrupsioni është një dukuri komplekse, njëjtë shumë-dimensionale dhe e pranishme në realitete të ndryshme politike dhe shoqërore, pavarësisht nivelit të zhvillimit ekonomik, politik, shtetëror,...

Skandali i Katarit: Çfarë ndodhi në Parlamentin Evropian?

Mbikëqyrësit thonë se mund të jetë skandali i korrupsionit "më i rëndë", "më tronditës", "më i frikshëm" që ka goditur Brukselin në vite. Një seri...

Raporti i Transparency International dhe Indeksi i Korrupsionit 2021 për Shqipërinë...

Indeksi i Perceptimit të Korrupsionit, produkti kryesor kërkimor i Transparency International, është bërë treguesi kryesor global i korrupsionit në sektorin publik. Sipas raportit të CPI,...

Parlamenti Evropian do të mblidhet për luftën kundër krimit të organizuar...

Anëtarët e Parlamentit Evropian do të diskutojnë dhe votojnë të martën e ardhshme për Rezolutën e PE për luftimin e korrupsionit në Ballkanin Perëndimor....

Administrata Biden do të targetojë transaksionet ku njerëzit paguajnë para në...

Administrata Biden dëshiron të hedhë dritë të re mbi transaksionet ku njerëzit paguajnë para për shtëpi si pjesë e një përpjekje të gjerë kundër...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!