30.5 C
Tirana, AL
Thursday, September 21, 2023
Kreu Etiketimet #plakje

Etiketim: #plakje

Shkencëtarët e Harvardit/MIT pretendojnë se “koktejet kimike” të reja mund ta...

Një koktej kimikatesh i specializuar që rinovon të gjithë trupin tuaj, nga sytë te truri, duke e kthyer gjithçka në një gjendje më rinore. Nëse...

5 sekretet e grave indoneziane për t’u plakur ngadalë

Çdo komb ka këshillat dhe sekretet e veta të bukurisë. Trajtimet indoneziane kanë rrënjë dhe procedura të lashta që janë përdorur për shekuj duke...

Pse femrat japoneze nuk plaken kurrë? Ja arsyet

Japonezët kanë një kulturë të bukur dhe janë popull paqësor. Një arkipelag i përbërë nga katër ishuj të mëdhenj dhe mbi 6000 ishuj të...

Studiuesit rinovojnë lëkurën 53 vjeçare në 23 vjeçare

Studiuesit kanë rinovuar qelizat e lëkurës së një gruaje 53-vjeçare, dhe tani janë ekuivalente me ato të një 23-vjeçareje. Shkencëtarët në Kembrixh besojnë se ata...

Studimi zbulon dy mënyra të reja se si mund të zvogëlojmë...

Mbajtja e një diete të ekuilibruar, kalimi i kohës me të dashurit dhe ushtrimet e shumta janë të gjitha mënyra të njohura për të...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!