31.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #protesta

Etiketim: #protesta

Protesta në Poloni. Ndalimi i abortit detyron gratë të lindin fëmijë...

Gratë brenda klinikës nuk e shikonin njëra-tjetrën në sy. Për Dominika Biernat, situata ishte surreale, sa i ishin bërë nervat copë. Të gjithë kishin udhëtuar...

Çfarë ndodhi sot në Fakultetin e Ekonomisë në Tiranë mes studentëve...

Mëngjesin e ditës së sotme, përpara Fakultetit të Ekonomisë, Universiteti i Tiranës u panë disa makina policie. Forcat e rendit hynë në ambjentet e...

Çfarë ka treguar revolta e studentëve deri tani?

Revolta e studentëve është nesër në ditën e saj të 13. Studentët kanë dëshmuar sens mbresëlënës lidershipi. Ata kanë qenë të koordinuar në komunikim,...

Protesta e studentëve. Fotot e ditës, 6 dhjetor.

Protesta e stdentëve ka vijuar edhe në datën 6 dhjetor. Atyre ju janë shtuar qindra studentë të rretheve. Ja disa nga fotot ku duket...

Paratë e universiteteve? Ja kush i menaxhon dhe si.

Aktivistët e Qëndresa Qytetare kanë publikuar disa grafikë të thjeshtë ku tregon fakte për menaxhimin e universiteteve. Ndërsa protesta e studentëve vazhdon, përfaqësues të qeverisë...

Protesta e stilolapsave. Studentët mblidhen para Ministrisë së Arsimit.

Studentë nga Universiteti i Tiranës dhe Universiteti Bujqësor kanë vijuar protestën e tyre edhe sot me kërkesa që lidhen me tarifat e shkollimit dhe...

Shtet allasoj. Çfarë duhet të bëjë Lulzim Basha si jurist dhe...

Kalimi në parlament i ligjit për truallin e teatrit ka qartësuar cdo dyshim apo dyzim se forma e shtetit që kemi mbi kokë nuk...

Protesta dhe tre fitoret e Lulzim Bashës.

Me protestën e djeshme, Lulzim Basha ia doli që brenda një kohe të shkurtër, përmes takimeve intensive, të shtërngonte rradhët e Partisë Demokratike, e...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!