6.5 C
Tirana, AL
Wednesday, February 21, 2024
Kreu Etiketimet #terinj

Etiketim: #terinj

Ideathon Tirana, aty ku të rinjtë zhvillojnë idetë e sipërmarrjes

Në kuadër të programit CROCO4U, i financuar nga Bashkimi Evropian, me qëllim frymëzimin dhe edukimin e të rinjve për të ndërmarrë sfidat sipërmarrëse, u...

The Guardian: Të rinjtë shqiptarë “shfrytëzohen egërsisht” pasi mbërrijnë në Britaninë...

Stafi i një shoqate bamirësie shqiptare në lindje të Londrës kohët e fundit filloi të ndihmonte një djalë 16-vjeçar, i cili mbërriti me varkë...

10 hapa për të zotëruar artin e bisedave të vogla (dhe...

Uh. Bisedat e shkurtra. Edhe vetëm mendimi për të më ngjall një lloj ankthi. Nëse jeni si unë, një qenie njerëzore normale që flet pak,...

Pse Millennials dhe Gen Z do të nxisin sipërmarrjen e qyteteve...

Nëse mendoni se interneti me të vërtetë filloi të tregojë aksesin e tij kudo, modelet inovative të biznesit dhe potencialin e infrastrukturës në vitin...

Çdo i ri duhet ta shohë këtë grafik për të kuptuar...

Tani nuk duket domosdoshmërisht si koha më e mirë për të investuar. Në fund të fundit, inflacioni i lartë, frika e përhapur nga recesioni,...

Njihuni me prindërit që refuzojnë t’u japin fëmijëve të tyre telefona...

Shumica dërrmuese e adoleshentëve dhe të rinjve sot kanë telefona inteligjentë. Por këta prindër thanë jo. Për Adriana Stacey, është shumë e thjeshtë. "Unë kurrë nuk...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!