Tërmet i fortë në Turqi. Dhjetra të vdekur e qindra të plagosur.

Pak përpara orës 9 të mbrëmjes se datës 24 Janar, një tërmet me magnitudë 6,8 të shkalllës Rihter, ka goditur Turqinë. Deri në mëngjesin e sotëm mediat botërore raportojnë 19 të vdekur dhe mbi 650 të plagosur.
Tërmeti ishte me epiqendër në lindje të Ankarasë dhe mbi 500.000 banorë e kanë ndjerë tronditjen e tij të fortë.

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here