5 Frutat që duhen konsumuar për t’u dobësuar.

Disa fruta janë të mbushura me kalori. Ato nuk rekomandohen nëse ju dëshironi të humbisni peshë. Por cilat janë frutat ku duhet të përqëndrohemi në mënyrë që të kemi rezultat në humbjen e kilogramëve nga trupi ynë?

Vendi i pestë – Luleshtrydhe

Luleshtrydhet janë një nga produktet më të mira për ushqyerjen e shëndetëshme. Ato përmbajnë fibra, vitaminë C, shumë ujë, pak sheqerna, të cilat ndihmojnë në luftën kundër celulitit.

Vendi i katërt – Shalqi

Shalqiu përmban shumë fibra dhe ujë. Ai ndihmon në largimin e toksinave dhe lufton celulitin dhe aknet. E ndihmon organizimin kur është vapë duke rRegulluar balancën e ujit, e cila është e rëndësishme për lekurën dhe të dukurit bukur.

Vendi i tretë – Manaferrat

Falë përmbajtjes së ulët të shEqernave, vitamInës C, dhe antioksidantëve, manaferrat ju bëjnë mirë. Ato ndihmojnë prodhimin e kolagjenit dhe djegin yndyrën e tepërt.

Vendi i dytë – Molla

Mollët janë fruit më I mirë për fitness. Ato nuk kanë farE yndyrna dhe vlera e tyre energjitike është 60-100 kcal. Mollët përmbajnë shumë fibra dhe treten lehtë, ndërkoHë që luftojnë celulitin si pasojë e antioksidantëve dhe pectinave.

Vendi i parë – Qitroja

Qitroja është numri 1 në luftën kundër shtimit në peshë për shkak të cilësive të saj të fuqishme të djegies së yndyrnave. Asnjë ushqim me shumë kalori nuk do t’jua dëmtojë formën trupor 9jo më shumë se 800 kcal) nëse ju konsumoni edhe gjysëm qitroje me të.

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here