50 ushqimet që rekomandohen për ata që pëlqejnë të hanë, por nuk duan të shtojnë peshë – Pjesa 2

Pra, në postimin e mëparshëm ju treguam për 15 ushqime që rekomandohen të konsumohen për të mos shtuar peshë. Në këtë postim do të njihemi me 15 të tjera.
1. Sallata jeshile
Sallata jeshile mund të mos përfshijë shumë proteina ose fibra, por përmban shumë minerale dhe vitamina, duke përfshirë hekurin, folatin, vitaminat A, C dhe K. Sallata jeshile është gjithashtu një burim i mirë i fibrave dietike. Ajo është minimale në kalori, me rreth 10-20 kalori për filxhan në varësi të varietetit. Përkundër faktit se përmban pak proteina, fakti që përbëhet nga 92% ujë nënkupton që ka të ngjarë t’ju mbajë të kënaqur për një kohë të gjatë. Kur shoqërohet me kunguj të njomë, gjoks pule, vezë ose domate, kjo është veçanërisht e vërtetë.
 
2. Shalqiri
Ngrënia e shumë frutave mund t’ju ndihmojë të humbni peshë duke përmirësuar gjithashtu shëndetin dhe mirëqenien tuaj të përgjithshme, sipas një studimi të ri. Thuhet se shalqiri përmban deri në 92% ujë, që përputhet me emrin dhe përshkrimin e tij. Me vetëm 30 kalori për racion dhe një përmbajtje të lartë uji, do të ndiheni të ngopur dhe të kënaqur për një kohë të gjatë. Ka të njëjtën sasi mineralesh dhe vitaminash si frutat e tjera. Në fund, ai përmban argininë, e cila është demonstruar se ndihmon në uljen e niveleve të yndyrës në trup në studime.

3. Algat
Kur dëgjoni termin alga, gjëja e parë që ju vjen në mendje është ndoshta një material i gjelbër, i butë i një lloji. Megjithatë, kur bëhet fjalë për humbjen e peshës, algat duhet të zëvendësojnë vaktin tuaj të preferuar. Është një mëngjes me pak kalori që është i pasur me jod, i cili ndihmon në balancimin e hormoneve në trup. Gjithashtu ndihmon për të siguruar që gjëndrat tuaja tiroide funksionojnë siç duhet. Në fund të fundit, algat janë një burim fantastik i proteinave, kaliumit, hekurit dhe elementëve të tjerë thelbësorë. Pavarësisht nga fakti se kanë një pamje të gjelbër, ky produkt mund t’ju ndihmojë të humbni peshë shpejt dhe me siguri.

4. Kastraveci
Kastravecat, si dhe ushqimet e tjera me bazë uji, kanë aftësi hidratuese, gjë që shpjegon pse shpesh përfshihen në pije detoksifikuese për të ndihmuar në eliminimin e toksinave. Përkundër faktit se disa individë pëlqejnë që t’i qërojnë kastravecat, është e këshillueshme që ta shmangni këtë nëse dëshironi të përfitoni të gjitha përfitimet e karakteristikave të tyre që promovojnë shëndetin. Ai përfshin vetëm 16 kalori për racion dhe është i lartë në fibra si rezultat i përdorimit të farave dhe lëvozhgave në recetë. Është një shtesë e shkëlqyer diete.

5. Pjepri jeshil
Edhe pse pjepri jeshil ose pjepri i mjaltit nuk është një nga frutat më të pasura me kalori, ai mund t’ju ndihmojë të humbni peshë nëse merret në sasi të moderuar. Krahasuar me frutat e tjera, ky frut përmban një sasi joproporcionale të sheqerit natyral për racion (78 kalori për racion). Për shkak të faktit se ato përmbajnë gjysmën e nevojave tuaja ditore për vitaminë C, pjepri jeshil është i dobishëm për lëkurën dhe sistemin tuaj imunitar kur gëlltitet në sasi të vogla gjatë ditës. Është një alternativë e shkëlqyer për zëvendësimin e çokollatës ose biskotave kur jeni duke kërkuar diçka të ëmbël.

6. Panxhari
Panxhari është një pjatë me pak kalori, me shumë lëndë ushqyese dhe me pak yndyrë. Për shkak të përmbajtjes së tij të ulët kalorike dhe energjetike, ky vakt mund të konsumohet në sasi të mëdha pa gjeneruar çekuilibër të kalorive. Është vërtetuar se panxhari ndihmon në reduktimin e yndyrës në trup. Përveçse është i dobishëm në rregullimin e niveleve të sheqerit në gjak dhe në formimin e masës së dobët trupore, panxhari është gjithashtu një burim i mirë i antioksidantëve dhe ka një shije të ëmbël. Panxhari ka disa avantazhe shëndetësore dhe është veçanërisht i dobishëm për mirëqenien tuaj fizike dhe emocionale kur konsumohet në moderim.

7. Manaferrat
Për shkak të përqendrimit të lartë të bioflavonoideve, të cilat janë antioksidantë që ndihmojnë në promovimin e funksionit të tretjes dhe qarkullimit të gjakut, manaferrat janë një frut popullor. Megjithatë, pavarësisht se manaferrat janë një frut i shijshëm, ato përmbajnë 60 kalori në një filxhan (ose gjysmë filxhani). Përveçse është e mirë për lëkurën tuaj, është gjithashtu e dobishme për mirëqenien tuaj të përgjithshme fizike si rezultat i përfitimeve shëndetësore. Kur bëhet fjalë për ushqimet e mëngjesit si tërshëra e zier me qumësht apo kos, manaferrat janë një shtesë fantastike për shkak të përmbajtjes së lartë të fibrave.

8. Lakra kale
Kale është një perime e njohur për prirjen e saj për të ndihmuar në humbjen e peshës. Lakra kale është e ulët në kalori dhe e lartë në proteina, kështu që mund t’ju ndihmojë të ndiheni më të ngopur për më gjatë. Një filxhan lakër kale përfshin 33 kalori, 2.5 gram fibra dhe 3 gram proteina. Lakra kale është padyshim e mirë për shëndetin tuaj. Hulumtimet e publikuara së fundmi sugjerojnë se ngrënia e lakrës jeshile dhe perimeve të tjera jeshile mund të ndihmojnë në zhdukjen e yndyrës së barkut, si dhe të llojeve të tjera të yndyrës të pranishme në të gjithë trupin.

9. Domatet
Prej kohësh është vërtetuar se domatet përmirësojnë lëkurën dhe shëndetin e përgjithshëm. Një përfitim tjetër është se ato janë të thjeshta për t’u përfshirë në një shumëllojshmëri vaktesh dhe ushqimesh. Domatet janë gjithashtu të ulëta në yndyrë dhe kalori dhe të bollshme në kalium, krom, folate dhe fibra, midis mineraleve të tjera. Pavarësisht se domatet janë të pasura me fibra dietike, shumë individë nuk janë të vetëdijshëm për këtë fakt. Konsumimi i domateve si pasojë e kësaj mund t’ju ndihmojë në humbjen e peshës duke reduktuar marrjen e kalorive, gjë që është e dobishme.

10. Boronicat
Boronicat përmbajnë një përqendrim të lartë të antioksidantëve në krahasim me frutat dhe perimet e tjera. Ka shumë kalori dhe energji (85 kalori për racion). Një shtesë e shkëlqyer për kosin, drithërat apo edhe petullat. Ato janë gjithashtu një burim i madh i fibrave për shkak të përmbajtjes së tyre të lartë. Boronicat gjithashtu mund të ndihmojnë trupin të djegë yndyrën, sipas disa hulumtimeve. Sheqernat e krijuara nga trupi, si dhe sheqernat natyrale të pranishme në fruta të tjera, i bëjnë boronicat një zgjedhje ideale për ata që kanë një dhëmb të ëmbël.

11. Grejpfruti
I famshëm për aftësinë e tij për t’ju mbajtur të ngopur për më gjatë, ky frut është një snack i lehtë. Grejpfrutët janë të pasur me fibra, të cilat mund të ndihmojnë në uljen e niveleve të sheqerit në gjak tek disa njerëz. Edhe nëse konsumoni të gjithë frutin, një grejpfrut ka vetëm disa qindra kalori për racion. Magnezi, kaliumi dhe vitamina C janë të gjitha të pranishme në këtë vakt dhe të gjitha janë të dobishme për sistemin imunitar kur konsumohen së bashku. Përmbajtja e vitaminës C në një grejpfrut është 60% e vlerës së rekomanduar ditore.

12. Pjepri
Një ushqim dietik i njohur për shkak të përfitimeve të shumta shëndetësore që jep, pjepri është një zgjedhje popullore për shumë njerëz. Përveç kësaj, është 95% ujë, gjë që e bën atë mjaft të ngopshëm, pavarësisht faktit se ka vetëm 55 kalori për racion (krahasuar me frutat dhe perimet e tjera). Frutat e pasura me karotinë si grejpfruti janë të dobishme për shikimin tuaj pasi përmbajnë vitaminë A. Ai gjithashtu përmban minerale shtesë si vitaminat A, C dhe kalium, ndër të tjera. Grejpfrutët janë mjaft të shëndetshëm dhe nuk ka asnjë arsye për të mos i ngrënë ato në baza ditore, duke pasur parasysh përfitimet e shumta shëndetësore që sjellin.

13. Brokoli
Edhe nëse nuk ju pëlqejnë perimet jeshile, brokoli është një nga ushqimet më të pasura me vlera ushqyese që mund të konsumoni për të përmirësuar gjendjen dhe shëndetin tuaj. Nëse dëshironi të përfitoni edhe më shumë prej tij, duhet ta përgatisni në vend që ta konsumoni të papërpunuar, pasi kjo do të rrisë vlerën ushqyese të perimeve. Gjithashtu ndodh të jetë një burim i shkëlqyer i lëndëve ushqyese si vitaminat A, C, K dhe E, si dhe fibrat dietike. Brokoli është gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm i kalorive, që është një përfitim tjetër i ngrënies së tij. Fakti që brokoli ka vetëm 31 kalori është atributi më i dukshëm i kësaj perime.

14. Lulelakra
Lulelakra besohet të jetë më e shijshme se brokoli dhe për rrjedhojë është perimet më të konsumuara. Për ata që vlerësojnë 31 kaloritë në brokoli, 25 kaloritë në lulelakër do të jenë një ndryshim i mirëpritur. Për shkak të përqendrimit të lartë të antioksidantëve dhe fitokimikave në këtë vakt, është një pjatë me pak kalori dhe me vlera të larta ushqyese. Lulelakrat, për shkak të përqendrimeve të larta të folatit, fibrave dhe vitaminave C dhe K, janë propozuar të jenë efektive në parandalimin e një sërë sëmundjesh. Një dietë e pasur me lulelakër është një mënyrë e shkëlqyer për të humbur peshë duke rritur shëndetin e përgjithshëm.

15. Selino
Selinoja e kultivuar është një nga ato vaktet që është edhe ngopëse dhe me pak kalori, si pasojë e përmbajtjes së lartë të ujit në gjethet e selinos (deri në 95%). Selinoja është e pasur me folate, fibra, kalium dhe vitamina A, C dhe K. Është gjithashtu një burim i mirë hekuri. Selinoja është gjithashtu një burim i fortë i vitaminës C, sipas USDA. Kaloritë në një porcion janë vetëm 6, duke e bërë atë një opsion të shkëlqyer për këdo që përpiqet të ulë peshën. Përveç kësaj, elektrolitet në të mund të ndihmojnë në uljen ose parandalimin e fryrjes.

Burimi: Housing Lover
Përktheu dhe përshtati: Mendimi.al
Shpërndaje

2 KOMENTET

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here