19.5 C
Tirana, AL
Saturday, August 13, 2022
Kreu Etiketimet #ushqime

Etiketim: #ushqime

Supermarketi më i madh britanik Tesco po vendos ngjitëse sigurie në...

Një supermarket Tesco po vendos ngjitëse sigurie në paketimet e djathit dhe gjalpit. Dyqani në Bethnal Green, Londër, kishte ngjitëse sigurie në paketimet 4.15 £...

Ja çfarë po shtrenjtohet në dyqanet ushqimore

Çmimet e ushqimeve janë ende në rritje, por një lehtësim i vogël mund të duket në horizont. Në 12-mujorin që përfundoi në qershor, çmimet e...

Inflacioni arriti nivelin maksimal të 40 viteve në prill

Inflacioni është ende në rritje, duke i shtyrë konsumatorët të ndryshojnë zakonet e tyre të blerjeve për të vazhduar. Indeksi i Çmimeve të Konsumit u...

Çfarë përfitimesh marrim nga këto perime dhe fruta gjatë dimrit sipas...

Pazari ushqimor sipas stinës jo vetëm që ju kursen para, por gjithashtu do të thotë që produkti që blini do të ketë një shije...

Çmimet e ushqimeve sipas indeksit global, në rënie pas një viti...

Indeksi i Çmimeve të Ushqimit FAO (IÇUF) ishte mesatarisht 124.6 pikë në qershor 2021, me rënie 3.2 pikë (2.5 përqind) nga maji, por gjithsesi...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!