Cara Delevingne i dhuron shkencës orgazmën e saj

Modelja biseksuale, 30 vjeç, i ndihmon studiuesit të hetojnë ‘hendekun kulmor gjinor’ në dokumentarin e saj të ardhshëm ‘Planet Sex’.

Shumë njerëz mund të zotohen se do t’i dhurojnë organet e tyre shkencës pas vdekjes së tyre me shpresën për të avancuar shumën e njohurive njerëzore.

Por Cara Delevingne shumë e gjallë i ka dhuruar mjekësisë diçka shumë më të pazakontë: orgazmën e saj.

Supermodelja 30-vjeçare u dha studiuesve një mostër të gjakut të saj para dhe pas arritjes së orgazmës, në mënyrë që ata të mund të studionin efektet e saj në kiminë e trupit të saj – dhe rezultatet do të shfaqen në TV këtë javë.

Delevingne u pajtua me hulumtimin si pjesë e një hetimi për ‘hendekun kulmor gjinor‘, një term i përdorur për të përshkruar pse burrat kanë më shumë gjasa të përjetojnë orgazmë gjatë seksit sesa gratë.

Duke folur jashtë një spitali në Gjermani, modelja biseksuale u tha shikuesve të serisë së saj të re dokumentare prej gjashtë pjesësh “Planet Sex With Cara Delevingne“: “Unë jam këtu për të përjetuar një orgazmë dhe për t’ia dhuruar shkencës.”

Unë mendoj se dëshira seksuale e femrave është ndrydhur përfundimisht. Unë e di nga jeta ime e dashurisë se sa seksuale mund të jenë gratë, kështu që do të mendonit se në shekullin 21 burrat dhe gratë duhet të kenë një jetë seksuale po aq të kënaqshme, apo jo?”

Epo, përgatituni për t’u tronditur. Kur bëhet fjalë për orgazmën ka një hendek të caktuar gjinor.

Shkencëtarët thonë se 95% e meshkujve heteroseksualë përjetojnë orgazëm gjatë marrëdhënieve seksuale, por vetëm 65% e femrave hetero përjetojnë orgazëm.

Për të qenë i sinqertë, mendoj se kjo tingëllon shumë e lartë, shumica e shoqeve të mia femra thonë se është ndoshta më shumë si 15 ose 20%.”

Lezbiket dhe gratë queer duket se e kanë më mirë.

Eksperimenti mati nivelet e endokannabinoideve në sistemin e saj para dhe pas orgazmës.

Ngjashëm me molekulën aktive në kanabis, kimikati redukton ankthin, rrit euforinë dhe përforcon përgjigjen e këndshme ndaj seksit.

Nuk është misioni i vetëm që Cara Delevingne ndërmori në përpjekjen e saj për të arritur deri në fund të seksualitetit.

Ajo udhëtoi në Holandë për të takuar një ekspert seksi, vizitoi një set filmash ku bëhej pornografi ‘etike’ dhe udhëtoi në Japoni ku bëri një kallëp të vaginës së saj.

Burimi: Daily Mail
Përktheu dhe përshtati: Mendimi.al
Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here