13.5 C
Tirana, AL
Monday, December 6, 2021

Gjermani: Konsumatorët morën energji falas këtë fundjavë.

Bloomberg raporton se këtë fundjavë në Gjermani është prodhuar aq shumë energji nga era si pasojë e një stuhie, sa prodhuesit u detyruan t'i...

USA. Sot publikohen 3.100 dokumentë të klasifikuar për mbi 50 vjet.

Më 26 Tetor, Arkiva Kombëtare në ShBA do të bëjë të mundura për publikun 3.100 dokumenta të klasifikuar që lidhen me vrasjen e John...

8 deklarimet e Sajmir Tahirit në “Opinion” .

Sajmir Tahiri ishte mbrëmë i ftuar në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Tahiri u përpoq të pozicionohej në raport me ngjarjet e fundit...

Gazetari Bledian Koka “i bie kokës” organizatorëve të tollumbaceve të zeza.

Gazetari Bledian Koka ka denoncuar publikisht përmes profilit të tij në Facebook, administratorin e UET për përfshirjen e studentëve dhe pedagogëve në protestën e...

Gallatë në rrjetet sociale me protestën e tollumbaceve të zeza

Një protestë e ҫuditëshme ka ndodhur gjatë pasdites së djeshme në Tiranë. Me tollumbace të zeza në duar dhe me pankarta “Merr kuponin tatimor”,...

“Shpërthen” Lulzim Basha.

Lulzim Basha ka shpërthyer në akuza mbrëmë gjatë emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Lideri i partisë më të madhe opozitare në vend ka...

”Erion Veliaj fut në sherr” ish-kolegët gazetarë.

Ka mjaftuar postimi në Facebook i gazetares Matilda Tërpollari kundër dhënies së ҫmimit të transparencës për Bashkinë e Tiranës, për të bërë të plasë...

Qytetarët në Shkozë në protestë, Veliaj merret me dashurinë e Julit.

Dje në Shkozë të Tiranës u pa nj përballje e forcave të policisë me banorët të cilëve do u shembeshin shtëpitë në kuadrin e ndërtimit...

Shteti tregon egërsinë pas-zgjedhore në Shkozë.

153 familje në Shkozë të Tiranës, janë nxjerrë në rrugë me policë të armatosur dhe me antiplumb. Familjarët me fëmijë në krahë nuk do...

E pabesueshme në Florida. Pas uraganit, mijëra gaforre deti në rrugë.

Një transmetim live nga Florida ka treguar rrugë të mbushura me gaforre deti të gjalla, pas kalimit të urganit Irma në zonë./mendimi.al

Fjala në parlament. Lulzim Basha nis me këmbë të mbarë. I...

Në fjalën e tij të parë në parlament e cila ka zgjatur rreth 40 minuta, Lulzim Basha ka qenë sot i qartë dhe strategjik...

Lulzim Basha cilëson programin Rama 2 si fletushkë të bërë me...

Në fjalën e tij të parë në parlament, kryetari i Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha, ka përmbledhur disa qëndrime. Lidhur me programin e qeverisë Rama 2,...

Uragani Irma i ndërpret energjinë rreth 6 milionë banorëve në Florida.

Të dielën në mëngjes, uragani Irma i kategorisë 4 goditi Florida-n. Autoritetet raportojnë se rreth 6 milionë banorë në shtëpi dhe biznese janë në...

Ish-të përndjekurit “ҫojnë” Ruҫin dhe Xhafën në Spaҫ.

Ish-të përndjekur politikë kanë ndërmarrë një protestë simbolike dje në burgun e Spaҫit, burgun më të egër të diktaturës komuniste. Ata, si pasardhës të...

Kryeministri Rama kurioz se si do të performojë opozita në 4...

Në një dalje publike për mediat kryeministri me mandat të dytë 4-vjecar, Edi Rama mes të tjerave ka prekur edhe cështjen e marrëveshjes me...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!