10 tipet e personave toksikë. Shmangini si të jenë sëmundje!

Një nga burimet më të mëdha të stresit është marrja me njerëz toksikë. Studimet tregojnë se kjo energji e keqe mund të sjellë probleme...

11 Shenja se personaliteti juaj i vë në siklet të tjerët.

Egzistojnë situata në të cilat gjendemi shpesh të vetmuar duke nisur që nga energjia që përçojmë, tek personaliteti që kemi e deri tek atmosfera...

Foto e rrallë e Albert Ajnshtajn në vitin 1946.

Albert Einstein duke dhënë leksion për relativitetin në vitin 1946 (pas luftës, përpara lëvizjeve për të drejtat e njeriut). Kolegët e tij e kritikuan...

Xhulia Roberts, tani 50 vjeç. Ja si dukej kur ishte fëmijë.

Aktorja e njohur Julia Roberts (Xhulia Roberts) sapo ka mbushur 50 vjeç. Ajo ka lindur ne 28 Tetor 1967, në Atlanta, Giorgia (Xhorxhia), ShBA. Në...

Fermeri kujdeset për kafshën me një…veshore.

Fermerët kanë menduar të venë disa kapuçë për kafshët e tyre të dashura, për t’i mbrojtur ato nga moti i ftohtë. Shikoni sa të lezetshme...

Habit gazetari shqiptar, vishet me fustan në studio.

Gazetari Bejdo Malo është i njohur për emisionin e tij "Aktualitet" në Shijak Tv. Në studion e tij kanë qënë të pranishëm shumë personazhë...

E bukura e lulëzimit të vonë në jetën tuaj.

Revista prestigjoze Harvard Business Review sjell një shkrim interesant nga Kevin Evers mbi të mirat e lulëzimit të vonë profesional dhe individual, të cilin...

Ҫfarë ndodh nëse zëvendëson kafenë me ҫajin jeshil?

Kafeja përmban më shumë kafeinë se sa ҫaji jeshil dhe zëvendësimi i plotë i kafesë me ҫajin mund të duket i pamundur, por shumë...

Vllazëritë e fshehta Masone.

Çfarë janë Freimauer? Një organizatë e fshehtë botërore me rituale satanike e cila synon të vendos një rend të ri shoqëror? Shumë teori konspiracioni...

Shikoni sa ka ndryshuar këngëtarja Adele në 10 vjet.

Këngëtarja Adele ka qenë gjithmonë e bukur pavarësisht peshës dhe tepër e dashur për publikun me zërin e saj të magjishëm. Por ajo në...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!