26.5 C
Tirana, AL
Saturday, April 13, 2024
Kreu Etiketimet #martesa

Etiketim: #martesa

6 karakteristikat e martesave të lumtura dhe të gjata

Kur dy njerëz thonë "po", ata aspirojnë jo vetëm për një martesë, por për një martesë të lumtur. Sipas psikoterapistes Christina Eller, një martesë...

Papa miraton bekimin e çifteve të të njëjtit seks, por jo...

Papa Françesku ka aprovuar zyrtarisht bekimin e çifteve të të njëjtit seks nga priftërinjtë katolikë, siç njoftoi Vatikani të hënën. Ky ndryshim i rëndësishëm...

5 arsyet kryesore pse martesat shpërbëhen

Një studim i kohëve të fundit në çiftet të martuara zbulon njohuri të thella në dinamikën e marrëdhënieve të tyre. Ky studim, i paraqitur...

Z. K: 6 fazat e martesës sipas psikologjisë

Kushdo që ka qenë në një martesë ose marrëdhënie afatgjatë mund t'ju thotë se është një rrugë e gjatë dhe me erë. Ndonjëherë, gjërat...

Reforma në drejtësi “shpëton” edhe martesat

Divorci është një dukuri demografike dhe sociofamiljare, po aq i vjetër sa vetë jeta e njeriut. Me kodifikimin e martesës nga ana juridike, u...

Martesa dhe divorci? Gratë që fitojnë më shumë se burrat e...

Burrat e tyre kanë më shumë gjasa të tradhtojnë dhe ata kanë më shumë gjasa të përballen me divorcin. Dy ekspertë divorcesh zbulojnë arsyet...

Partneri im është në një martesë të hapur – ne jemi...

Ekziston një skepticizëm i thellë nëse martesat e hapura funksionojnë – veçanërisht kur ato të profilit të lartë dështojnë. Të martuarit e vetëkënaqur fërkuan...

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck u martuan në Vegas

Çifti, i cili filloi të takohej në vitin 2002 dhe më pas u nda për 17 vjet, qëndruan në radhë për një certifikatë martese dhe...

Bashkëjetesë dhe martesë pas të 20-ave? Studimi i ri i sfidon...

Hulumtimet tregojnë se martesa në moshë të re pa jetuar ndonjëherë së bashku me një partner krijon disa nga përqindjet më të ulëta të...

“Po, martohu për para”: Një ekonomist i lartë ndan përfitimet financiare...

Dita e Shën Valentinit kaloi, dhe martesa është e gjitha për të bërë bujë. Sipas Wedding Report, do të ketë rreth 2.5 milionë dasma...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!