26.5 C
Tirana, AL
Saturday, August 20, 2022
Kreu Etiketimet #biznes

Etiketim: #biznes

Apple me një ide biznesi tjetër: shfaqja e reklamave në iPhone...

Apple është e vendosur të zgjerojë reklamat në zona të reja të iPhone dhe iPad tuaj në kërkim të nxitësit të saj të ardhshëm...

Basti më i madh i Zuckerberg mund të mos shpërblehet

Vite pas blerjes prej 19 miliardë dollarësh prej themeluesit të Facebook, WhatsApp mund të jetë më i vlefshëm si një sakrificë për rregullatorët sesa...

Miliarderi Ray Dalio: Falimentimi ‘ishte një nga gjërat më të mira...

Përpara se investitori miliarder Ray Dalio të ndërtonte fondin më të madh mbrojtës në botë, ai falimentoi. Në një episod të kohëve të fundit të...

5 mënyra për të qenë një udhëheqës i fortë

Pavarësisht nga madhësia e kompanisë suaj, ka të ngjarë të tërhiqeni në shumë drejtime si CEO. Është e rëndësishme të mos shpërqendroheni dhe të...

Blini tani, paguani më vonë nuk është një bum, është një...

Shumica e njerëzve e duan komoditetin e bli tani, paguaj më vonë. Që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit, pagesat me këste kanë shpërthyer në...

Si të bëni një ditë pune 5-orëshe të funksionojë për ju

Grindja jonë 9-me-5 ka krijuar një kult tek punëtorët. Dhe, për fat të keq, dita e punës tetë-orëshe nuk ka lëvizur në 100 vjet. Mos...

50% e njerëzve janë larguar nga puna për shkak të një...

Është një shprehje e zakonshme që njerëzit largohen nga menaxherët, jo nga kompanitë. Shumë punonjës janë gjetur në këtë situatë në një moment: projektet...

Kultura e ngurtë e Wall Street-it përkulet ndaj kërkesave për fleksibilitet...

Shumë banka të mëdha po ofrojnë orare fleksibël pune - ndonjëherë me pahir - ndërsa ndjekin talentet që preferojnë të qëndrojnë në shtëpi.   Kur Tom...

Përqafoni virtualisht avantazhet e brainstorming

Kur bëhet mirë, një brainstorming virtual mund të jetë tepër efektiv – madje më e preferueshme se ajo tradicionale.  Filloni duke zgjedhur një mjet bashkëpunimi...

Pse disa kinezë janë ‘shtrirë në shesh’ dhe çfarë do të...

Pas viteve të rritjes së rrezikshme ekonomike, gjërat po ngadalësohen në Kinë, duke e bërë më të vështirë për të ecur përpara. Disa kanë...

Bizneset e restoranteve me shumë gjasa nuk do të “shërohen” kurrë...

Industria e restoranteve ka të ngjarë të mos kthehet kurrë në gjendjen e saj para pandemisë, sipas Shoqatës Kombëtare të Restoranteve në Amerikë. Grupi tregtar...

BE lëviz për të forcuar qëndrueshmërinë dhe gatishmërinë e bankave

Komisioni Evropian tha të mërkurën që rishikimi i rregullave bankare të BE-së do të sigurojë që bankat e BE-së të bëhen më elastike ndaj...

Rritja e çmimeve ka ardhur si pasojë e bllokimeve të aktiviteteve...

Pasojat e nje mbylljeje të gjatë si rrjedhojë e pandemisë e cila nuk ka të mbaruar së afërmi, ka sjellë pasoja dhe ndikime në...

Çfarë po ndodh me fiskalizimin? Ja sa lekë janë mbledhur vetëm...

Që nga 1 Janari 2021, në zbatim të Ligjit 87/2019, reforma e sistemit tatimor "Për faturimin elektronik dhe monitorimin e qarkullimit", ka hyrë zyrtarisht...

Ronaldo heq shishen e pijes së gazuar, dëm real apo kundër-reklama...

Një nga lajmet më të diskutuara të ditëve të fundit është edhe ai ku thuhet se Kristiano Ronaldo shkaktoi 4 miliard dollarë rënie nga...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!