16.5 C
Tirana, AL
Thursday, March 30, 2023
Kreu Etiketimet #cift

Etiketim: #cift

Partneri im është në një martesë të hapur – ne jemi...

Ekziston një skepticizëm i thellë nëse martesat e hapura funksionojnë – veçanërisht kur ato të profilit të lartë dështojnë. Të martuarit e vetëkënaqur fërkuan...

Një këshillë për çiftet e pamartuara: Romanca ka një fund

Ndarja e kostove 50-50 nuk është përgjigja e duhur për shumicën e çifteve që jetojnë së bashku. Bashkëjetesa para martesës po bëhet gjithnjë e më...

Zj. K: “Të qeshësh me pordhat është themeli i një marrëdhënie...

Para disa ditësh lexova tek The Guardian një shkrim shumë interesant mbi jetën në çift të cilin po e ndaj me ju dhe në...

Hendeku i parave midis beqarëve dhe çifteve të martuara është zgjeruar,...

Rritja e shpejtë e çmimeve dhe më shumë se dy vjet jetesë në pandemi kanë rritur presionin financiar për ata që nuk kanë asete...

Si dhe pse debatojnë çiftet?

Debatet janë një pjesë normale dhe shpesh e shëndetshme e një marrëdhënieje. Gjithçka varet nga zgjedhja e llojit të duhur të argumenteve. Për çfarë keni...

Mënyra se si çiftet ndajnë punët mund të përmirësojnë marrëdhëniet, sipas...

A është më e vështirë larja e enëve sesa blerja e produkteve ushqimore? A është një nxjerrje rrobash nga lavatriçja e barabartë me dy...

Pse fle në një shtrat të ndarë nga burri im

Ekziston një supozim se mosndarja e një shtrati është vdekja e një marrëdhënieje, por në shumë raste mund të jetë shpëtimtarja. Emri im është Znj....

Çifti ukrainas u martua nën tingujt e sirenave dhe më pas...

Yaryna Arieva dhe partneri i saj Sviatoslav Fursin përshpejtuan dasmën e tyre dhe u regjistruan për të mbrojtur atdheun pas pushtimit të Putinit. Një çift...

Çiftet e martuar japoneze flenë të ndarë. Ja pse.

Japonezët njihen që jetojnë në shtëpi të vogla në kubaturë, pork jo nuk i afron ata të flejnë bashkë në një dhomë apo në...

Zonja K shpjegon arsyet pse disa burra pëlqejnë gra më të...

Ndodh që marrëdhënia midis një burri dhe një gruaje më të madhe në moshë se ai, mund të jetë e vështirë për t'u kuptuar...

Sa e pistë është mendja juaj sipas shenjave të horoskopit

Fantazia seksuale është kur një person imagjinon të jetë intim me një person tjetër. Mund të shkaktohet nga brenda ose ngandonjë stimulim i jashtëm....

Zonja K: Ja çfarë kërkojnë burrat nga gratë?

Është e rëndësishme të kuptohet se çfarë dëshiron një mashkull në një marrëdhënie, që femrat të bëjnë një reflektim tek vetja e gjithashtu për...

Zonja K. tregon se si e gënjejmë veten në marrëdhëniet në...

A e gënjejmë veten mbi marrëdhëniet që kemi me të tjerët? Natyrisht që po. Edhe pse mund të jemi njerëz që tentojmë të themi...

Zonja K.: Ja 4 mënyrat më delikate si të dallosh karakterin...

Shoqëria tenton t'i gjykojë njerëzit nga arritjet dhe pasuritë e tyre. Shtëpia, makina, pozicioni i punës dhe llogaria bankare e një njeriu janë të...

Zoti K. mbi problemet seksuale të meshkujve

Të dashur lexues, Problemet e meshkujve që trajtuam herën e fundit, më sollën në inbox probleme të tjera. Uroj shumë që t'ju ndihmoj. “Doktor, unë kam...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!