19.5 C
Tirana, AL
Sunday, March 26, 2023
Kreu Etiketimet #gjume

Etiketim: #gjume

Dëshironi të flini më gjatë? Emigroni në Shqipëri

Nëse dëshironi të flini më shumë, përpiquni të punoni më pak, të hani më mirë dhe të ushtroni më shumë. Përndryshe, ju mund të...

Studimi: Nën 5 orë gjumë kur jeni mbi 50 vjeç shton...

Jeni mbi 50 vjeç dhe flini pesë orë ose më pak në natë? Ky mund të jetë një problem për shëndetin tuaj afatgjatë, paralajmëron...

“Hakmarrja e zvarritjes së gjumit” mund të dëmtojë shëndetin tuaj. Ja...

Çdo natë, si orë me zile, mbyllem në banjë dhe kaloj më shumë se 15 deri në 20 minuta duke parë video në TikTok pasi...

Studimi: Dremitja e tepërt mund të çojë në vdekje të hershme

Ata që flenë më shumë mesatarisht kanë një rrezik më të madh për të zhvilluar presion të lartë të gjakut dhe goditje në tru,...

Dy foshnja kanë vdekur dhe shumë fëmijë të tjerë janë shtruar...

Nuk është e lehtë të bësh gjumë të mirë, veçanërisht gjatë një pandemie shqetësuese, kështu që nuk është për t'u habitur që shishet me...

Privimi i gjumit po ju vret ju dhe karrierën tuaj

Herën tjetër që i thoni vetes se do të flini kur të vdisni, kuptoni se po merrni një vendim që mund ta bëjë atë...

7 mënyra se si shkenca vërteton se vajtja herët në shtrat...

Sipërmarrësit e lodhur duhet të dëgjojnë shkencën dhe të shkojnë në shtrat. Ju ndoshta jeni njohur me thënien e vjetër të Ben Franklin-it: “Vajtja herët...

Ky aplikacion meditimi mund t’ju paguajë 5000 dollarë për 60 sekonda...

Calm, një kompani meditimi dhe mirëqenie, po kërkon një zë që i vë njerëzit në gjumë. Dhe po shpreson ta gjejë atë zë në TikTok....

Pse fle në një shtrat të ndarë nga burri im

Ekziston një supozim se mosndarja e një shtrati është vdekja e një marrëdhënieje, por në shumë raste mund të jetë shpëtimtarja. Emri im është Znj....

Çiftet e martuar japoneze flenë të ndarë. Ja pse.

Japonezët njihen që jetojnë në shtëpi të vogla në kubaturë, pork jo nuk i afron ata të flejnë bashkë në një dhomë apo në...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!