33.5 C
Tirana, AL
Saturday, July 13, 2024
Kreu Etiketimet #jete

Etiketim: #jete

25 pikat më të rëndësishme të jetës nga Paulo Coelho

Paolo Coelho, shkrimtari brazilian, autor i shumë librave të njohur, ka përmbledhur 25 pikat më të rëndësishme të jetës sipas tij. Këto mendime të...

Qyteti më i jetueshëm në botë për vitin 2023 ndodhet në...

Është mbiquajtur "qyteti i ëndrrave" dhe duket se kryeqyteti austriak mund të jetë thjesht një vend ëndrrash për të jetuar. Renditja e qyteteve më të...

Si të jeni një lider i mirë? (koleksion autorësh me link)

Na vijnë shumë shpesh kërkesa për të postuar tema rreth lidershipit dhe herë pas here mundohemi t'ju tregojmë se si duhet apo nuk duhet...

Studimi: Jeta vërtetë mund t’ju kalojë para syve tuaj

Të dhënat e reja nga një "aksident" shkencor kanë sugjeruar se jeta mund të kalojë para syve tanë ndërsa vdesim. Një ekip shkencëtarësh u nisën...

Hulumtimi te derrat trondit atë që ne dimë për vdekjen

Studiuesit në Universitetin Yale thonë se kanë qenë në gjendje të rivendosin qarkullimin e gjakut dhe funksionet e tjera qelizore te derrat një orë...

5 teste që mund t’i bëni vetë për të monitoruar shëndetin...

Shumë prej nesh shqetësohen për shëndetin tonë kur hyjmë në moshën e mesme dhe më tej. Ndryshimet e vogla - një ngadalësim në vrapin...

Si të jesh i lumtur: 11 udhëzimet e Aristotelit për një...

Njerëzit shpesh pyesin "Çfarë duhet të bëj?" kur përballen me një problem etik. Aristoteli na nxit të pyesim "Çfarë lloj personi duhet të jem?" Ndërsa...

“Të rifitojmë jetën”: Më shumë vende lehtësojnë kufizimet e koronavirusit

E mbani mend kohën kur festonim deri vonë? Uleshim krah-më-krah në kinema, nuk mbanim maska. Pak nga pak, shumë shtete po i lehtësojnë kufizimet...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!