30 C
Tirana, AL
Tuesday, June 25, 2024
Kreu Etiketimet #ukraine

Etiketim: #ukraine

Lajm i shumëpritur: Rusia dhe Ukraina firmosin për rifillimin e eksporteve...

Marrëveshja synon të lejojë Ukrainën të eksportojë rreth 5 milionë tonë drithë në muaj, ekuivalente me nivelet e paraluftës Rusia dhe Ukraina ranë dakord të...

Si lufta e Rusisë po shkurton prodhimin global të automjeteve

Pushtimi rus i Ukrainës ka bërë që ekspertët e industrisë së automobilave të ulin parashikimet e prodhimit dhe shitjeve për dy vitet e ardhshme....

Shpërthime të mëdha në Kiev pavarësisht premtimit për tërheqjen e trupave

Shpërthime të mëdha u raportuan në Kiev të martën mbrëma, vetëm disa orë pasi Rusia tha se do të "ulte në mënyrë dramatike" operacionet...

Lufta Rusi – Ukrainë: Dështojnë bisedimet për armëpushim, por me kërkesa...

Ukraina dhe Rusia dështuan në arritjen e një armëpushimi në bisedimet që përfunduan në Stamboll të martën. Moska tha se do të reduktojë operacionet...

Një muaj nga lufta Rusi – Ukrainë

Parlamenti ukrainas ka kujtuar terrorin e fillimit të pushtimit rus më 24 shkurt. "Ne u zgjuam nga fishkëllimat e raketave, zhurma e shpërthimeve dhe ferri...

Zhvillimet e fundit nga lufta Rusi – Ukrainë – Zelensky: “Ukraina...

Presidenti Biden do të jetë në Bruksel sot për t'u takuar me aleatët e NATO-s dhe pritet të shpallë sanksione të reja që synojnë...

Arratisja e “trurit” rus

Ndërsa ekonomia e Rusisë po lulëzon, mijëra të rinj po arratisen në Finlandë, Gjeorgji, Armeni dhe më gjerë   Për Aleksandrin, nuk janë mallrat e famshme...

Çfarë ka ndodhur sot gjatë luftës Rusi – Ukrainë?

Joe Biden të premten mbrëma paralajmëroi për "pasoja" nëse Pekini i jep armë Rusisë për të ndihmuar pushtimin e saj në Ukrainë. Përparimi i Vladimir...

Vladimir Putin thotë se Kievi “nuk është i përkushtuar seriozisht” për...

Vladimir Putin ka akuzuar Ukrainën se nuk po tregon një “angazhim serioz” ndaj paqes, pasi shpërthimet tronditën Kievin herët në mëngjes. Udhëheqësi rus i tha...

YouTube dhe Google Play pezullojnë shërbimet e bazuara në pagesa në...

YouTube dhe Google Play i Alphabet Inc po pezullojnë të gjitha shërbimet e bazuara në pagesa në Rusi, duke përfshirë abonimet, pasi sanksionet perëndimore...

Lajmet e fundit Rusi-Ukrainë: Vladimir Putin po kryen gjenocid, thotë Volodymyr...

Presidenti i Ukrainës ka akuzuar Rusinë për "gjenocid" pasi ajo bombardoi një spital për fëmijë dhe një maternitet në Mariupol të mërkurën.  Volodymyr Zelensky e...

Ukraina paralajmëron për rrezatimin e Çernobilit; IAEA thotë se rreziku është...

Një kabllo e prerë e energjisë që çon në termocentralin bërthamor të zhdukur të Ukrainës në Çernobil, i shtyu zyrtarët të mërkurën të paralajmërojnë...

Lajmet e fundit Rusi-Ukrainë: Katër ushtarë britanikë mund të kenë shkuar...

Ministria e Mbrojtjes thotë se personelit të shërbimit i ndalohet të udhëtojë për të luftuar Rusinë pas raportimeve për ushtarë të humbur  Ministria e Mbrojtjes...

Volodymyr Zelensky: Sulmi është vrasje, vrasje e qëllimshme

Një katastrofë civile po zhvillohet në Ukrainë pasi përpjekjet për të evakuuar banorët e qytetit port të rrethuar Mariupol dështuan për të dytën ditë, me presidentin...

8 mite që po shpërndahen mbi luftën Rusi – Ukrainë

Sipas analizës së NewsGuard, pretendimet e pavërteta për gjenocidin dhe autoritetet në Kiev që mbështesin nazizmin janë ndër gënjeshtrat më të zakonshme të përhapura...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!