9.5 C
Tirana, AL
Wednesday, February 21, 2024
Kreu Etiketimet #USA

Etiketim: #USA

Gallup: Mbështetja e amerikanëve ndaj çështjeve kryesore për Biden, Trump, dhe...

Gallup shqyrton opinionet e amerikanëve për trajtimin e pesë çështjeve kyçe nga presidenti Joe Biden, si dhe vlerësimet e Barack Obama-s dhe Donald Trump-it...

Ekonomia enigmatike e SHBA

Raporti i vendeve të punës dhe ekonomia çorientuese Investimet e pambrojtura po bëhen konfuz për ekonominë. A po ndez të gjithë cilindrat? A jemi në...

Amerikanëve u është thënë të largohen nga Rusia ‘menjëherë’ ose të...

Departamenti Amerikan i Shtetit urdhëroi të hënën të gjithë qytetarët amerikanë në Rusi që të largohen menjëherë pasi lufta në Ukrainë po rritet dhe...

Stuhia e “ciklonit bombë” do të sjellë të ftohtin “kërcënues për...

Miliona amerikanë janë nën alarmin kritik të motit pasi një stuhi e madhe dimërore është vendosur të sjellë temperatura të ftohta "kërcënuese për jetën"...

Trump dhe Covid ngadalësuan emigracionin. Tani punëdhënësit nuk mund të gjejnë...

Ekonomistët vlerësojnë se "dy vjet imigrim i humbur" është përgjegjës për gati gjysmën e 3.5 milionë punëtorëve që mungojnë nga forca e punës. Pozicioni i...

Banka e Amerikës: Prisni një recesion të SHBA-së që do të...

Tregjet do të shkatërrohen nga një recesion vitin e ardhshëm, me indeksin e aksioneve të SHBA-së potencialisht që do të bjerë 24% nga niveli...

Joe Biden dhe Xi Jinping sinjalizojnë dëshirën për të përmirësuar marrëdhëniet...

Joe Biden dhe Xi Jinping përdorën takimin e tyre të parë personal si liderë për të sinjalizuar një dëshirë për të përmirësuar lidhjet SHBA-Kinë...

Çmimet e shtëpive në SHBA po bien me ritmin më të...

Çmimet e shtëpive në SHBA po bien në rënien e tyre më të rëndësishëm që kur tregu i banesave ra gjatë Recesionit të Madh,...

Testimi i ADN-së mund të përdoret si bioarmë për të synuar...

Po zhvillohen bio-armë që përdorin ADN-në specifike për të synuar dhe vrarë individë përmes profilit të tyre mjekësor, paralajmëroi të premten një anëtar demokrat...

CDC paralajmëron për shpërthimin e shpejtë të E. Coli ” –...

E. Coli ka shkaktuar 29 sëmundje dhe nëntë shtrime në spital në Ohio dhe Michigan. Zyrtarët e shëndetit publik po paralajmërojnë për një shpërthim "të...

A është ekonomia amerikane në recesion? Ja 8 tregues të jashtëzakonshëm,...

Teknikisht, thirrja është bërë nga një panel ekspertësh që shikojnë treguesit mujor të punësimit, shpenzimeve të konsumatorit, të ardhurave personale dhe prodhimit, ndër të...

Parada e 4 korrikut përfundon me 6 viktima

Një person me interes u kap në sulmin në paradën e 4 korrikut që vrau 6, thonë autoritetet. Zyrtarët në periferinë e pasur të Çikagos...

Serbia më pranë anëtarësimit në BE ndërsa votuesit mbështesin ndryshimin e...

Serbia bëri një hap më afër anëtarësimit në Bashkimin Evropian pasi votuesit në vendin ballkanik vendosën të ndryshojnë kushtetutën për të krijuar një gjyqësor...

Emërohen ambasadorët e rinj të SHBA-së në Prishtinë dhe Serbi

Jeff Hovenier, i cili është pjesë e "Paketës Biden” të diplomatëve me përvojë në rajon, është emëruar ambasador i SHBA-së në Prishtinë dhe pritet...

Amerika miraton ilaçin kundër Covid

Rregullatorët e shëndetësisë në SHBA autorizuan të mërkurën pilulën e parë kundër COVID-19, një ilaç Pfizer që amerikanët do të mund ta marrin në...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!