Seksi tek Vikingët – 6 fakte që nuk i dinit.

Në të vërtetë, Vikingët nuk ishin gjithmonë më brutalët e legjendave. Përkundrazi jeta e tyre seksuale ishte e butë dhe me shumë liri për...

Merkel siҫ mund të mos e keni imagjinuar…

Kancelarja e Gjermanisë, ka fituar javën e fundit mandatin e katërt. Ajo do të jetë kancelare edhe në 4 vitet në vijim. Merkel ka...

Gazetarja sjell në jetë vajzën e parë. Ja emri…

Gazetarja e lajmeve në Vizion Plus shfaqet prej disa muajsh në ekran shtazënë. Mësojmë se të shtunën ajo ka nxituar menjëherë pas lajmeve për...

10 rregulla për parandalimin e kancerit.

Shumë njerëz  besojnë se kanceri është një sëmundje e trashëgueshme, që nuk mund të evitohet, por bota mjekësore beson në parandalimin e rrezikut nga...

14 dallime mes amatorëve dhe profesionistëve

Si është e mundur që disa njerëz janë të suksesshëm dhe arrijnë të bëjnë kaq shumë ndërsa të tjerë vetëm sa rrahin ujë? Një aspekt...

Si ndryshoi Lady Diana përpara aksidentit vdekjeprurës?

Disa ditë më parë u përkujtua 20 vjetori i ndarjes nga jeta të Pinceshës Diana. Lady D u bë pjesë e familjes mbretërore nga...

10 tipet e personave toksikë. Shmangini si të jenë sëmundje!

Një nga burimet më të mëdha të stresit është marrja me njerëz toksikë. Studimet tregojnë se kjo energji e keqe mund të sjellë probleme...

Skicat surprizuese të Edgar Artis.

Edgar Artis është një illustrator mode me origjinë armene i cili përdor prerjet e stilizuara të letrës dhe materialet e përditëshme për të krijuar...

Ҫfarë ndodh nëse zëvendëson kafenë me ҫajin jeshil?

Kafeja përmban më shumë kafeinë se sa ҫaji jeshil dhe zëvendësimi i plotë i kafesë me ҫajin mund të duket i pamundur, por shumë...

Klaudia Shifer mbush 47 vjeҫ. Ja si duket.

Klaudia Shifer ka mbushur 47 vjec më 25 gusht. Ajo është një nga ikonat e modës të disa dekadave më parë, veҫanërisht në fund...

Lidhje intime në punë? Ja cfarë duhet të bëni.

Lidhje intime në punë? Ja cfarë duhet të bëni. Më shumë se gjysma e amerikanëve kanë patur një lidhje intime në punë. E dimë se: afër...

8 gjëra që njerëzit e lumtur i bëjnë ҫdo ditë.

8 gjëra që njerëzit e lumtur i bëjnë ҫdo ditë. Profesoresha e Universitetit të Kalifornisë, Sonja Lybomirsky detajon gjërat që janë të përbashkëta tek njerëzit...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!