22.5 C
Tirana, AL
Tuesday, July 23, 2024

Këshillarë mizerabël, të paaftë apo të qëllimtë?

Disa ditë më parë, në një intervistë për Syri.net, Sali Berisha i etiketoi këshilltarët elektoralë të Lulzim Bashës në zgjedhjet e 25 qershorit si...

“Sherri” në kryesinë e PD: A është etik dhe ligjor regjistrimi...

Partia Demokratike është në ditët e saj më të vështira. Nuk mjaftojnë individët e pakënaqur që nuk ishin në lista dhe humbja e thellë....

Importi i plehrave: A ka skaduar afati për premtimet e pambajtura...

Ligji për importin e plehrave pritet të kthehet për diskutim në parlament. Shoqëria civile ka rifilluar aktivizimin kundër këtij ligji. Kujtojmë se vitin e...

Ҫfarë përfaqësojnë në PD votat e munguara kundër Gramoz Ruҫit-kryetar parlamenti?

Zgjedhja e Gramoz Ruҫit ishte momenti në të cilin Partia Demokratike mund të tregonte dicka të vërtetë nga identiteti i saj. Gramoz Ruҫi është...

Rrjedhjet në votimin për Ruҫin: Kë mbron Grida Duma dhe Ervin...

Gramoz Ruҫi u zgjodh në krye të kuvendit me 80 vota pro dhe 40 kundër. Partia Demokratike kishte në sallë 43 deputetë. Pra të...

Pse Rama dhe Ruҫi afrohen të shtërngojnë duart me Bashën?

Gjatë seancës së djeshme parlamentare, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i ri i sapozgjedhur i kuvendit Gramoz Ruҫi, i janë afruar karriges ku ishte...

Ҫfarë i pengon opozitarët të jenë të bashkuar?!

Sot fillon punimet sesioni i ri i punimeve Parlamenti i Shqipërisë. Edi Rama do të ketë pushtetin e plotë dhe 74 deputetë në sallë....

A po i rikthehet Lulzim Basha betejës që nisi në ҫadër...

Në 18 shkurt 2017 opozita, me në krye Lulzim Bashën, hyri në serinë e protestave për zgjedhje të lira e të ndershme. Në atë...

Nga Indrit Vokshi: Letër një vajze.

LETËR NJË VAJZE - (që shqetësohet vetëm kur ndodh vrasja). Më ke parë mua në foto në aktivitete politike, ke thënë hë edhe ti ça merresh...

Nga Reila Bozdo: Mbulimi apo jo i simbolit kombëtar?

Simbolet kombëtare janë simbole të krenarisë kombëtare. Ato mbledhin mbi vete emocione të krenarisë dhe të identitetit. Simbolet fetare përmbledhin respektin për Zotin, fjalën...

Matilda Tërpollari: Skënderbeu bëhet kurban nga “Skënderbeu” i Spiropalit.

Statuja e Heroit Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu është mbuluar si pasojë e dekorit të festës së Kurban Bajramit. Komentet kundra kanë qenë të shumta....

Deklaratë dashurie apo protestë?!

Shoqata e Transportit Ndërqytetas proteston para Ministrisë së Transporteve për të kundërshtuar dhënien e licencave, të cilat sipas tyre janë të paligjshme dhe nxisin konkurrencën...

Matilda Tërpollari: Gramoz Ruci fat i madh. Ka shkëlqyer si ‘sigurims’.

Koordinatorja e LIBRA, gazetarja e njohur Matilda Tërpollari, ka reaguar sot në Facebook për emrin e ri të propozuar si kryetar i parlamentit, z....

Andi Bejtja: Krijo Ministrinë e Investimeve të Huaja!

Në një reagim në Facebook mbi ambasadorët dhe diplomacinë, gazetari Andi Bejtja ka hedhur idenë për një ministri të re.   “Ambasadoret dhe invenstimet ! Kam takuar...

Artan Fuga Rrugët e vdekjes

Profesori i Gazetarisë dhe komunikimit ka publikuar në profiling e tij ne Facebook këtë vëzhgim mbi tipologjitë e mangësive rrugore – shkak për aksidente...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!