14.5 C
Tirana, AL
Wednesday, November 29, 2023

Opozita e kërcënuar nga krimi i organizuar?

Në emisionin “Opinion”, z. Lulzim Basha gjatë debatit ka ripërsëritur kërcënimin që krimi dhe bandat i bëjnë opozitës. Kërcënimi nga krimi është përmendur edhe...

Kujt i shërbyen këshilltarët mizerabël të Lulzim Bashës?

Pas ditës kur Sali Berisha tha në një intervistë për syri.net se këshilltarët elektoralë të Lulzim Bashës ishin mizerabël, u  ngrit pikëpyetja se për...

Shterpësia e propagandës qeverisëse.

Në një aktivitet të zhvilluar në sallën e parlamentit, u gjend Rigerta, një zonjë mirditore, e cila e mbajti fjalën e saj mes lotëve....

Agroni dhe Rigerta, të ngjashëm dhe të ndryshëm.

Para disa ditësh, Agron Shehaj, pati një fjalim të vërtetë deri në cinizëm, në foltoren e parlamentit. Deputetët qeshën duke e tallur. Ata u...

Këshillarë mizerabël, të paaftë apo të qëllimtë?

Disa ditë më parë, në një intervistë për Syri.net, Sali Berisha i etiketoi këshilltarët elektoralë të Lulzim Bashës në zgjedhjet e 25 qershorit si...

“Sherri” në kryesinë e PD: A është etik dhe ligjor regjistrimi...

Partia Demokratike është në ditët e saj më të vështira. Nuk mjaftojnë individët e pakënaqur që nuk ishin në lista dhe humbja e thellë....

Importi i plehrave: A ka skaduar afati për premtimet e pambajtura...

Ligji për importin e plehrave pritet të kthehet për diskutim në parlament. Shoqëria civile ka rifilluar aktivizimin kundër këtij ligji. Kujtojmë se vitin e...

Ҫfarë përfaqësojnë në PD votat e munguara kundër Gramoz Ruҫit-kryetar parlamenti?

Zgjedhja e Gramoz Ruҫit ishte momenti në të cilin Partia Demokratike mund të tregonte dicka të vërtetë nga identiteti i saj. Gramoz Ruҫi është...

Rrjedhjet në votimin për Ruҫin: Kë mbron Grida Duma dhe Ervin...

Gramoz Ruҫi u zgjodh në krye të kuvendit me 80 vota pro dhe 40 kundër. Partia Demokratike kishte në sallë 43 deputetë. Pra të...

Pse Rama dhe Ruҫi afrohen të shtërngojnë duart me Bashën?

Gjatë seancës së djeshme parlamentare, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i ri i sapozgjedhur i kuvendit Gramoz Ruҫi, i janë afruar karriges ku ishte...

Ҫfarë i pengon opozitarët të jenë të bashkuar?!

Sot fillon punimet sesioni i ri i punimeve Parlamenti i Shqipërisë. Edi Rama do të ketë pushtetin e plotë dhe 74 deputetë në sallë....

A po i rikthehet Lulzim Basha betejës që nisi në ҫadër...

Në 18 shkurt 2017 opozita, me në krye Lulzim Bashën, hyri në serinë e protestave për zgjedhje të lira e të ndershme. Në atë...

Nga Indrit Vokshi: Letër një vajze.

LETËR NJË VAJZE - (që shqetësohet vetëm kur ndodh vrasja). Më ke parë mua në foto në aktivitete politike, ke thënë hë edhe ti ça merresh...

Nga Reila Bozdo: Mbulimi apo jo i simbolit kombëtar?

Simbolet kombëtare janë simbole të krenarisë kombëtare. Ato mbledhin mbi vete emocione të krenarisë dhe të identitetit. Simbolet fetare përmbledhin respektin për Zotin, fjalën...

Matilda Tërpollari: Skënderbeu bëhet kurban nga “Skënderbeu” i Spiropalit.

Statuja e Heroit Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu është mbuluar si pasojë e dekorit të festës së Kurban Bajramit. Komentet kundra kanë qenë të shumta....
error: Përmbajtja është e mbrojtur!