30.5 C
Tirana, AL
Thursday, September 21, 2023

Seksi tek Vikingët – 6 fakte që nuk i dinit.

Në të vërtetë, Vikingët nuk ishin gjithmonë më brutalët e legjendave. Përkundrazi jeta e tyre seksuale ishte e butë dhe me shumë liri për...

6 fakte surprizuese rreth Covid-19.

Në janar 2020, shkencëtarët njoftuan se një koronavirus i ri, SARS-CoV-2, ishte përgjegjës për shpërthimin e sëmundjes së frymëmarrjes dhe pneumonisë në Wuhan, Kinë....

Disiplina, ndëshkimi dhe shpërblimet

Prindërit kanë një përgjegjësi jo vetëm të sigurojnë jetesën për fëmijët e tyre, por edhe t'u mësojnë atyre aftësitë praktike dhe psikologjike që do...

Policia heton gjinekologun e rremë italian për mashtrim me ekzaminimin online

Policia italiane ka kontrolluar të premten shtëpinë e një grabitqari seksual të dyshuar serial, i cili besohet se ka pozuar si gjinekolog, për të...

Përfitimet shëndetësore të dietës ketogjenike mbi PCOS (sindroma e ovarit policistik)

A e dini se dieta ketogjenike ka një numër të konsiderueshëm të përfitimeve shëndetësore që janë studiuar me interes nga ekspertët e fushës? Pra,...

Nuk fle mjaftueshëm? Kjo mund t’ju bëjë më egoist

Gjumi njihet gjerësisht si një nga proceset thelbësore të jetës, duke ofruar përfitime të fuqishme në shëndetin fizik, shëndetin mendor dhe madje edhe vdekshmërinë. Por...

Edhe duart mund t’ju tradhtojnë

Nëse po përpiqeni të fshihni se si ndiheni për diçka, jini të kujdesshëm me duart tuaja. Ne jemi kafshë shoqërore dhe bashkëveprimi i suksesshëm me...

Si të kultivoni një ndjenjë të vetëvlerësimit të pakushtëzuar

Unë kam luftuar me ndjenjat e padenjësisë për aq kohë sa mbaj mend. Nga jashtë, jeta ime dukej mjaft e përsosur kur isha duke u...

11 Shenja se personaliteti juaj i vë në siklet të tjerët.

Egzistojnë situata në të cilat gjendemi shpesh të vetmuar duke nisur që nga energjia që përçojmë, tek personaliteti që kemi e deri tek atmosfera...

A janë vera, çokollata dhe kafeja të mira apo të këqija...

Çokollata e zezë është një "kënaqësi" kur bëhet fjalë për të mbajtur zemrën të shëndetshme, kafeja ka të ngjarë të jetë me efekt mbrojtës,...

Kujdesi për fëmijët tani kushton mesatarisht më shumë se 10,000 dollarë...

Kujdesi për fëmijët po bëhet më i shtrenjtë se kurrë, duke i detyruar prindërit të shpenzojnë një pjesë gjithnjë e më të madhe të...

Zj. K.: Të bësh miq në moshë të pjekur është...

Në moshën 35-vjeçare, rrethi im shoqëror është më i vogël se kurrë.  Unë kurrë nuk kam qenë e mirë për të bërë miq. As në...

Çdo 2000 hapa në ditë përmirësojnë shëndetin tuaj

Për çdo 2000 hapa që bëni çdo ditë, rreziku juaj për vdekje të parakohshme mund të bjerë me 8 deri në 11%, sipas hulumtimit...

Si të vrisni bakteret që shkaktojnë urth dhe fryrje

Helicobacter pylori është një lloj bakteri që sulmon traktin tretës dhe mukozën e stomakut. Simptomat kryesore të këtij infeksioni janë të vjellat, fryrjet, gulçimi,...

Pse femrat e suksesshme në karrierë e kanë të vështirë suksesin...

Në takimet e para me dikë, ju jeni të dy në sjelljen tuaj më të mirë të mundshme, duke qeshur me njëri-tjetrin, duke flirtuar...
error: Përmbajtja është e mbrojtur!