Policia heton gjinekologun e rremë italian për mashtrim me ekzaminimin online

Policia italiane ka kontrolluar të premten shtëpinë e një grabitqari seksual të dyshuar serial, i cili besohet se ka pozuar si gjinekolog, për të bindur dhjetëra gra që t’i nënshtrohen ekzaminimeve vaginale përmes lidhjes në internet.

Policia në qytetin jugor të Barit sekuestroi disa telefona inteligjentë dhe karta memorie nga 40-vjeçari, pasi kishte përgjuar telefonatat e tij pas ankesave të viktimave të shumta. Burri dyshohet se ka telefonuar gra që kishin bërë tampon në klinika në të gjithë vendin, për t’u thënë atyre se ishin diagnostikuar me “disa infeksione vaginale”, tha policia në një deklaratë.

“Ai më pas i bindi që t’i nënshtroheshin një ekzaminimi gjinekologjik në internet”, thuhet në deklaratë, duke shtuar se “mbi 400 gra në të gjithë Italinë” ishin shënjestruar, nga Lacio në Lombardia dhe Kalabria.

“Ai u prezantua si mjek. Ai e dinte datën dhe vendin tim të lindjes dhe më pyeti nëse kisha bërë një kontroll gjinekologjik muajt e fundit,” citoi e përditshmja Repubblica të thoshte një viktimë.

“Ai bëri pyetje gjithnjë e më personale… më pas kërkoi një video-telefonatë përmes Zoom ose Hangout… (dhe) më kërkoi të tregoja pjesët e mia intime për të konfirmuar diagnozën”, tha gruaja, e cilësuar si “Lucia”.

Hetimi për abuzimin është në vazhdim, tha policia.

Burimi: Repubblica

Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here