Si të vrisni bakteret që shkaktojnë urth dhe fryrje

Helicobacter pylori është një lloj bakteri që sulmon traktin tretës dhe mukozën e stomakut. Simptomat kryesore të këtij infeksioni janë të vjellat, fryrjet, gulçimi, të përzierat, dhimbjet e stomakut dhe gastriti. Ky inflamacion kronik mund të pengojë funksionimin e duhur të sistemit tretës dhe të traktit gastrointestinal dhe në këtë mënyrë, të shkaktojë një shqetësim afatgjatë në stomak.

Infeksioni me H. Pylori është shumë i zakonshëm, veçanërisht në vendet në zhvillim ku vlerësohet se më shumë se 80% e të rriturve dhe 10% e fëmijëve e kanë atë. Është e rëndësishme të përmendet se lulëzimi i këtyre mikrobeve në trupin tuaj rrit gjashtëfish rrezikun e kancerit të stomakut. Kjo është arsyeja pse është thelbësore për të trajtuar infeksionin sa më shpejt të jetë e mundur dhe për të sjellë më shumë baktere të mira në stomak. Terapia konvencionale zakonisht përbëhet nga barna pa recetë, megjithatë; ato jo vetëm që do të shkatërrojnë bakteret e këqija, por gjithashtu mund të kenë një efekt negativ në ato të këqija.

Ilaçe natyrale për H. pylori


Çaji jeshil

Sipas shkencës, çaji jeshil i konsumuar në mënyrë të moderuar është në gjendje të ngadalësojë rritjen e infeksionit. Një filxhan çaj jeshil në ditë është në gjendje të shmangë inflamacionin e stomakut dhe të ulë simptomat e gastritit.

Hudhra
Hudhra ka karakteristika antibiotike dhe anti-inflamatore dhe mund ta hani të papërpunuar ose të gatuar. Një studim tregoi se njerëzit që kishin H. pylori dhe hëngrën 2 thelpinj hudhre të mesme me vaktet e drekës dhe darkës kishin një reduktim më të lartë të pranisë së baktereve.

Propolisi
A e dini se propolisi ka më shumë se 300 përbërës? Për më tepër, studimet kanë treguar se propolis ishte në gjendje të pengonte rritjen e mikrobeve.

Lakrat e brokolit
Sulforafani, një përbërës në këtë perime jeshile, është shumë efektiv në trajtimin e H. pylori. Studimet laboratorike tregojnë se mund të ulë inflamacionin e stomakut dhe praninë bakteriale gjithashtu.

Mjaltë Manuka
Ky lloj mjalti ka karakteristika të bollshme antibakteriale dhe është përdorur prej kohësh për një sërë çështjesh shëndetësore. Për të hequr H. pylori, konsumoni një lugë gjelle mjaltë në mëngjes para mëngjesit. Për mëngjes mund të hani edhe bukë të thekur me mjaltë manuka.

Lëng boronicë

Me siguri, kjo është një nga kurat natyrale më të dobishme për problemet gastrointestinale dhe të traktit urinar, sepse ka veti të forta antibakteriale. Nëse e konsumoni rregullisht, do t’ju ndihmojë të pengoni kolonizimin e keq bakterial në stomak dhe të nxisni eliminimin e tyre përmes urinës.

Fara e zezë
Një studim i vitit 2010 tregoi se njerëzit që vuanin nga H. pylori dhe konsumonin 2 gram fara të zeza të bluara në ditë në kombinim me omeprazol përjetuan më shumë përmirësim se pjesëmarrësit që merrnin vetëm terapi konvencionale.

Probiotikët
Siç mund ta dini tashmë, ka baktere të këqija dhe të mira dhe kur bëhet fjalë për ato të mira; na duhen për tretje të duhur dhe zorrë të shëndetshme. Thënë kështu, kur sasia e baktereve të këqija është më e lartë se ajo e baktereve të mira, rreziku i inflamacionit dhe problemeve kronike shëndetësore rrit, për shembull, infeksionin H. pylori. Këtu ushqimet probiotike mund të ndihmojnë dhe të furnizojnë zorrët me bakteret e mira të nevojshme.

Ndryshime të dobishme të dietës për ata që vuajnë nga H. pylori

  • Hani më shumë fara liri dhe chia sepse ato janë të bollshme në acide yndyrore omega-3
  • Pini më shumë kefir i cili është i bollshëm në probiotikë
  • Sigurohuni që të shtoni perime krucifere në dietën tuaj të përditshme
  • Zgjidhni peshkun e egër
  • Konsumoni mjaltë manuka çdo ditë
  • Hani më shumë manaferra

Nëse vuani nga ky infeksion i veçantë, sigurohuni që të shmangni ushqimet pikante dhe turshitë, pijet e gazuara, kafeinë dhe drithërat me pak fibra.

Burimi: Best Folk Medicine
Përktheu dhe përshtati: Mendimi.al
Shpërndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here