33.5 C
Tirana, AL
Saturday, July 13, 2024
Kreu Etiketimet #joebiden

Etiketim: #joebiden

Modeli zgjedhor i Nate Silver parashikon fitoren e Trump

Nate Silver, analisti i njohur politik dhe themeluesi i FiveThirtyEight, ka zbuluar modelin e tij të shumëpritur të parashikimit për zgjedhjet presidenciale të vitit...

Joe Biden dhe Xi Jinping sinjalizojnë dëshirën për të përmirësuar marrëdhëniet...

Joe Biden dhe Xi Jinping përdorën takimin e tyre të parë personal si liderë për të sinjalizuar një dëshirë për të përmirësuar lidhjet SHBA-Kinë...

Presidenti i Amerikës planifikon udhëtimin për në Evropë

Presidenti Joe Biden do të udhëtojë në Evropë për të marrë pjesë në samitet e NATO-s dhe Bashkimit Evropian për të diskutuar zhvillimet e...

Studimi: Presidenti Biden vazhdon të humbasë terren tek populli i tij...

Pas një viti në administratë, një sondazh i Ipsos dhe ABC News tregoi se Presidenti Joe Biden ka humbur pikë në sytë e amerikanëve...

Administrata Biden do të targetojë transaksionet ku njerëzit paguajnë para në...

Administrata Biden dëshiron të hedhë dritë të re mbi transaksionet ku njerëzit paguajnë para për shtëpi si pjesë e një përpjekje të gjerë kundër...

Kosova e ftuar në Samitin e Demokracisë të udhëhequr nga SHBA

Pas një jave spekulimesh, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani konfirmoi se Kosova dhe Serbia ishin të ftuara në Samitin e ardhshëm për Demokraci. Të hënën...

Biden dhe von der Leyen e BE-së do të takohen sërish...

Presidenti Joe Biden do të presë sot në Shtëpinë e Bardhë kryetaren e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen për të diskutuar mbi tregtinë...

Biden godet Kinën gjatë COP26

Për të dytën herë radhazi presidenti amerikan Joe Biden kritikon ashpër Kinën mbi ndryshimin e klimës dhe mungesën e saj të lidershipit në skenën...

Paralajmërimi i Joe Biden: një “meteor” është drejtuar të sulmojë ekonominë...

Uashington, presidenti Joe Biden ka paralajmëruar se një “meteor” do të përplaset me ekonominë amerikane nëse Republikanët vazhdojnë të bllokojnë përpjekjet për të rritur...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!