33.5 C
Tirana, AL
Saturday, July 13, 2024
Kreu Etiketimet #kafe

Etiketim: #kafe

A mund të shkaktojë dekafeinato kancer?

Kafeja dekafeinato, ose pa kafeinë, ka qenë prej kohësh një zgjedhje e preferuar për ata që kërkojnë të reduktojnë marrjen e tyre të kafeinës...

A është e këshillueshme të pimë kafe me stomakun bosh?

Për shumë njerëz, rituali i fillimit të ditës me një filxhan kafe është po aq rutinë sa larja e dhëmbëve. Por a është e...

Klientët e Starbucks janë të zemëruar me sistemin e ri të...

Zinxhiri i kafesë zbatoi një sistem të ri digjital bakshishi që i nxit klientët kur paguajnë me kartë. Sezoni i festave është drejt kulmit të...

Studimi: Pirja e kafesë gjatë shtatzënisë mund t’i bëjë fëmijët tuaj...

Kafeja e mëngjesit e një gruaje gjatë shtatzënisë – ose soda, ose çaji – mund të rezultojë në shtat më të shkurtër tek fëmijët...

Nëse pini kafe, duhet të kujdeseni për ndryshimin e klimës

Ndryshimet klimatike janë një problem kaq masiv, me pasoja të tilla potencialisht katastrofike, dhe shumë njerëz kanë vështirësi të përballojnë rrezikun me të cilin...

Rreth 3 filxhanë kafe në ditë mund t’ju ndihmojnë të jetoni...

Ka lajme të mira për adhuruesit e kafesë. Të dhënat e më shumë se 170,000 të rriturve në Mbretërinë e Bashkuar kanë zbuluar se ata...

Studimi: Pirja e ekspresit mund të shkaktojë nivele më të larta...

Studiuesit nga Norvegjia analizuan efektet e llojeve të ndryshme të kafesë në nivelet e kolesterolit në gjak tek burrat dhe gratë. Pirja e ekspresit mund...

Pjekja e kafesë me rrezet e diellit

Disa inxhinierë në Romë kanë krijuar një mënyrë miqësore me mjedisin për të pjekur kokrrat e kafesë pa energji elektrike ose gaz. Antonio Durbe...

Kjo kafe u tërhoq nga tregu sepse kishte ilaçe në të.

Përballja me produkte të cilat i gjejmë në treg dhe që më pas tërhiqen nga kompanitë për shkak të problemve të ndryshme, është një...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!