20.5 C
Tirana, AL
Monday, May 23, 2022
Kreu Etiketimet #kosova

Etiketim: #kosova

Kosova vazhdon me rregullat e ashpra të COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës tha më 24 janar se masa e re e qeverisë për të lejuar hyrjen në vend vetëm për qytetarët...

Kosova përballet me krizën të madhe energjetike brenda një dekade

Sipas një komunikimi të qeverisë mbi zbatimin e vendimit për masat emergjente të krizës energjetike, Kosova do të ketë 60 ditë ndërprerje të planifikuara...

Kosova do të fitojë 15 milionë euro në vit nga qiradhënia...

Kosova ka rënë dakord t'i japë Danimarkës 300 qeli burgu për të lehtësuar mbipopullimin në burgjet e vendit skandinav. Danimarka do të paguajë një tarifë...

Kosova njofton planet e saj mbi aplikimet për anëtarësim në BE

Kosova shpalli pavarësinë nga Serbia në vitin 2008, por ende nuk është njohur nga Beogradi si shtet më vete. Edhe pesë anëtarë të BE-së...

Kosova me masa të reja anti-Covid

Masat e reja anti-COVID kanë hyrë në fuqi të hënën në Kosovë në përpjekje për të shmangur valën e katërt që po rrënon aktualisht...

Lajçak: Është koha për përparim të vërtetë në dialogun Beograd-Prishtinë

Miroslav Lajçak, përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë, tha se ka folur me negociatorin kryesor të secilës palë dhe ka bërë të ditur...

Kosova e ftuar në Samitin e Demokracisë të udhëhequr nga SHBA

Pas një jave spekulimesh, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani konfirmoi se Kosova dhe Serbia ishin të ftuara në Samitin e ardhshëm për Demokraci. Të hënën...

Kryeministri i Kosovës kundërshton vendosjen e modelit të Bosnje Hercegovinës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk do të lejojë “boshnjakizimin” e Kosovës, në një intervistë për BBC të martën në emisionin...

Komandanti i ri i KFOR-it: Forcat e sigurisë së Kosovës duhet...

Gjenerali hungarez Ferenc Kajari, komandanti i ri i KFOR-it të udhëhequr nga NATO, tha të dielën se Forcat e Sigurisë së Kosovës duhet të...

Kosova sanksionon individë dhe kompani të lidhura me Hezbollah

Shtatë individë dhe një kompani e lidhur me grupin terrorist islamik Hezbollah janë vënë nën sanksione nga qeveria e Kosovës pas një vendimi të...

Fshehtësi me refugjatët afganë të sjellë nga SHBA në bazën në...

Në një artikull të Associated Press, të shtunën në mbrëmje, thuhet se SHBA po mirëpret dhjetëra mijëra afganë të nxjerrë nga Kabuli, por ka...

Integrimi i Kosovës në BE: Pikat kryesore të Raportit të Komisionit...

Në Kosovë, zgjedhjet e parakohshme parlamentare në shkurt 2021 rezultuan në formimin e një qeverie të re që gëzon një shumicë të qartë parlamentare....

Konferenca “Ballkani Perëndimor diskuton të ardhmen e Evropës!” do të mbahet...

Mbahet sot, në 1 Tetor 2021, në Prishtinë konferenca e madhe me titullin “Ballkani Perëndimor diskuton të ardhmen e Evropës”, e cila synon të...

Talentet e xhudos. Medalja e dytë e artë për Kosovën në...

Ekipi Kosovës sërish kryeson tabelat e Lojërave Olimpike “Tokio2020”. Duket që bashkëatdhetarët tanë janë kampionë të pamposhtur në sportin e xhudos dhe nuk ndalen....

Çelen Lojërat Olimpike 2020 në Tokio: Kosova nis garat me medalje...

Pas një vit përpjekjesh, shtyrje kontratash, dhe një sërë sistemimesh për masat ndaj Covid-19 më në fund rihapen Lojrat Olimpike Tokio 2020. Shqipëria përfaqësohet nga...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!