6.5 C
Tirana, AL
Wednesday, March 29, 2023
Kreu Etiketimet #pune

Etiketim: #pune

Si të krijoni besim te vetja në punë

Disa ditë më parë, u ula përballë tryezës së një klienti - le ta quajmë Olivia - pasi ajo ndau një përvojë shumë të...

Si të punoni me një person manipulues

Pothuajse të gjithë ata që kanë shkuar ndonjëherë në punë kanë pasur të bëjnë me një manipulues zyre. Fatkeqësisht, shumica e punonjësve hezitojnë të...

Kjo është arsyeja pse disa njerëz promovohen në punë dhe të...

Për të marrë një promovim, katër gjëra duhet të jenë të vërteta: Kompania duhet të ketë një pozicion që i duhet plotësuar. Duhet të...

10 mënyra të thjeshta për t’u bërë më produktivë në punë

Të qenit në gjendje t'i kushtoni kohë detyrave specifike, t'i plotësoni ato dhe t'i jepni fund ditës tuaj të punës me një rezultat cilësor...

Ekonomia e ideve dhe e ardhmja e punës – Pjesa e...

Do të doja të kisha zbuluar ekonominë e idesë vite më parë…. Mendoni se sa më fitimprurëse do të kishin qenë të gjitha agjencitë e...

Nuk mund t’i keni të gjitha: 1 në 3 punëtorë thonë...

Ndërsa shefat po i shtyjnë për një kthim në zyrë, punëtorët mendojnë se kanë ngecur duke luajtur një lojë të ndërlikuar: do donit të...

Studimi: Ja cilat janë 12 punët më stresuese

Thuhet se një person mesatar do të kalojë rreth 90,000 orë në punë gjatë jetës së tij. Me kaq shumë kohë kushtuar punës, kjo...

Mos punoni kur jeni me pushime. E kemi shumë seriozisht!

Si - dhe kur - ne punojmë po ndryshon rrënjësisht. Të dhënat nga Anketa Amerikane e Përdorimit të Kohës 2021 tregojnë se më shumë...

3 shenja që tregojnë se jeni shumë i investuar në punën...

Të investosh emocionalisht në punën tënde është një thikë me dy tehe. Nga njëra anë, pasioni juaj ju shtyn të performoni dhe të keni sukses....

Ndaloni së thënuri “Më falni” në punë, gjë që mund t’ju...

Për shumë njerëz, të thuash "Më falni" pas situatave të caktuara, edhe ato që nuk kërkojnë falje, është natyrë e dytë. Por kërkimi i...

Kirurgu: Shefat duhet të rregullojnë vendet toksike të punës. Ja se...

Nëse mendoni se vendi juaj i punës është toksik dhe dëmton shëndetin tuaj fizik dhe mendor, nuk jeni vetëm. Kirurgu i përgjithshëm i SHBA-së, Vivek...

Ja se si mund të aplikoni për “vizën digjitale nomade” të...

Portugalia kohët e fundit lëshoi kërkesat për "vizën digjitale nomade" të shumëpritur, duke lejuar punëtorët që punojnë nga rehatia e shtëpisë dhe që marrin...

A jeni në rrugën e gabuar të karrierës, apo puna juaj...

Asnjë punë nuk është perfekte. Nëse jeni të pakënaqur, të demotivuar ose të demoralizuar në punë, si mund ta dalloni nëse jeni në rrugën...

“Punonjësit Boomerang” po kthehen në punët e vjetra që lanë

Harrojeni kthimin në zyrë. Në këtë ekonomi, shumë punonjës po kthehen te punëdhënësit e mëparshëm, duke thyer tabutë për besnikërinë në vendin e punës...

Revolucioni i punës nga shtëpia është gjithashtu një kurth për gratë

Për shumë gra, revolucioni "punë nga shtëpia" është ndjerë, për herë të parë, sikur ato thjesht mund të jenë në gjendje të arrijnë atë...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!