19.5 C
Tirana, AL
Wednesday, June 19, 2024
Kreu Etiketimet #putin

Etiketim: #putin

Perëndimi paralajmëron Putinin kundër retorikës bërthamore “të rrezikshme”, por e minimizon...

Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tyre evropianë paralajmëruan presidentin rus Vladimir Putin të dielën kundër asaj që ata thanë se ishte retorikë "e rrezikshme" bërthamore...

Putini po shikon humbje në luftën e tij të gazit me...

Moti i butë këtë dimër do të ndihmojë Evropën të shmangë kërcënimet energjetike të Rusisë vitin e ardhshëm, gjithashtu. Ka më shumë lajme të këqija...

Shpresat e Putinit për një dimër të ashpër “shkrihen” në të...

Së bashku me tërheqjet poshtëruese ushtarake në Ukrainë, Vladimir Putin përballet me një pengesë në një tjetër front të pushtimit të tij me motin...

Çfarë do të ndodhte nëse Putin do të urdhëronte një sulm...

Presidenti rus Vladimir Putin aneksoi katër rajone të okupuara të Ukrainës të premten dhe është zotuar të mbrojë territorin rus me çdo mjet të...

Rradhë të gjata makinash ndërsa mijëra rusë po largohen nga vendi

Mijëra civilë rus po largohen nga vendbanimet duke shkaktuar rradhë të gjata makinash në rrugë, pasi kërkesat e fundit të Putin për në mobilizim...

Rusët po largohen nga vendi për shkak të rekrutimit ushtarak

Çuditërisht, shumë rusë nuk duan të detyrohen të luftojnë në luftën e pakuptimtë të Vladimir Putinit. Shumë rusë duken të etur të largohen nga vendi...

Putin thotë se Nord Stream mund të rihapet nëse turbinat riparohen

Vladimir Putin fajësoi vendet perëndimore për mbylljen e tubacionit të gazit natyror Nord Stream dhe tha se flukset drejt Evropës mund të rifillojnë sapo...

Historiani i Yale, i cili parashikoi kthesën fashiste të Trump, parashikon...

Një historian i Yale, i cili parashikoi kthesën fashiste të ish-presidentit të SHBA, Donald Trump, pretendon se presidenti rus Vladimir Putin po humbet luftën...

Një skulpturë e Vladimir Putin është shfaqur në një shesh lojrash...

Presidenti rus Vladimir Putin u shfaq në një shesh lojrash në Central Park të Nju Jorkut të hënën mbrëma. Epo, jo saktësisht - një skulpturë...

Nord Stream 1 fillon mirëmbajtjen vjetore, ndërsa Evropa shqetësohet për të...

Nord Stream 1, gazsjellësi më i madh i vetëm që transporton gazin rus në Gjermani, fillon sot mirëmbajtjen vjetore, me flukse që pritet të...

Putin kërcënon me një raketë të re bërthamore që mund të...

Tensionet përshkallëzohen ndërsa lideri rus paralajmëron se do të lëshojë një armë balistike ndërkontinentale, me nofkën "Satani II". Vladimir Putin paralajmëroi se Rusia do të...

Putin e krahason veten me Pjetrin e Madh

Presidenti rus Vladimir Putin duket se ka lënë të kuptohet për zgjerime të mëtejshme territoriale, në komente që mund të ndezin këmbanat e alarmit. "Është...

Putin paralajmëron se raketa e re balistike ndërkontinentale Sarmat do t’i...

Rusia ka testuar me sukses një raketë të re balistike ndërkontinentale që do t'i bëjë armiqtë e Kremlinit të "mendohen dy herë" përpara se...

Alina Kabaeva – gjimnastja e bukur që u bë ‘Eva Braun’...

Mijëra veta duan që ajo të ekstradohet nga Zvicra në Rusi, por Kremlini këmbëngul se thashethemet për martesën dhe fëmijët e tyre janë të gabuara E bukur,...

Arratisja e “trurit” rus

Ndërsa ekonomia e Rusisë po lulëzon, mijëra të rinj po arratisen në Finlandë, Gjeorgji, Armeni dhe më gjerë   Për Aleksandrin, nuk janë mallrat e famshme...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!