26.5 C
Tirana, AL
Saturday, August 20, 2022
Kreu Etiketimet #stres

Etiketim: #stres

Personaliteti juaj mund të mbrojë ose të plakë trurin tuaj

Disa tipare të personalitetit mund të jenë një faktor kyç nëse njerëzit zhvillojnë dëmtime të lehta njohëse më vonë në jetë, zbuloi një studim...

7 mënyra se si shkenca vërteton se vajtja herët në shtrat...

Sipërmarrësit e lodhur duhet të dëgjojnë shkencën dhe të shkojnë në shtrat. Ju ndoshta jeni njohur me thënien e vjetër të Ben Franklin-it: “Vajtja herët...

Si stresi mund të dëmtojë trurin dhe trupin tuaj

Të gjithë e dimë se si është stresi fizikisht – megjithëse simptomat ndryshojnë nga personi në person. Disa njerëz përjetojnë dridhje ose të rrahura...

Studimi: Si të largoni stresin e moshës së mesme në vetëm...

Pas dy vitesh të stresit pandemik, tani kemi stres të rikthimit në botë, i cili vjen në shije të ndryshme dhe është shumë më...

A mund t’ju ndihmojë një orë inteligjente të menaxhoni stresin?

Stresi është aq endemik në jetën tonë saqë ne jemi bërë më pak të mirë në njohjen dhe parandalimin e tij - këtu hyjnë...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!