33.5 C
Tirana, AL
Friday, August 12, 2022
Kreu Etiketimet #sukses

Etiketim: #sukses

Psikologët më të njohur: IQ është parashikuesi numër 1 i suksesit...

Nuk është se çdo ditë duhet të shqetësoheni se mos ia u kalon në zgjuarsi një fëmijë i vogël. Gjithashtu, nuk ndodh çdo ditë që...

5 mënyra se si njerëzit e zgjuar sabotojnë suksesin e tyre

Marku ishte gjithmonë një nga fëmijët më të zgjuar në klasën e tij. Ai eci shumë mirë në karrierën e tij, por kur kontrollon...

7 mënyra se si shkenca vërteton se vajtja herët në shtrat...

Sipërmarrësit e lodhur duhet të dëgjojnë shkencën dhe të shkojnë në shtrat. Ju ndoshta jeni njohur me thënien e vjetër të Ben Franklin-it: “Vajtja herët...

Leximi, rregulli i artë i përdorur nga milionerët

Njerëzit më të suksesshëm në planet janë gjithashtu njerëzit që kanë më shumë gjasa t'i kushtojnë një orë në ditë leximit dhe mësimit. Sapo keni...

Mjaft e kritikuat veten

Tingëllon tunduese të mendoni se nëse silleni ashpër me veten, keni për të performuar më mirë. Por vetëkritika mund të prishë humorin, fokusin dhe...

Mirëmenaxhim: Mbajtja e shënimeve mund të luajë një rol kuptimplotë në...

Ndonjëherë, mund të jetë e vështirë të flasësh në mbledhje – veçanërisht nëse je i ri në kompani ose nuk ke shumë njohuri mbi...

Pse femrat e suksesshme në karrierë e kanë të vështirë suksesin...

Në takimet e para me dikë, ju jeni të dy në sjelljen tuaj më të mirë të mundshme, duke qeshur me njëri-tjetrin, duke flirtuar...

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!