23.5 C
Tirana, AL
Tuesday, May 28, 2024
Kreu Etiketimet #vaksina

Etiketim: #vaksina

Studimi: Vaksinat e Covid ende kanë pasoja shëndetësore

Në studimin më të madh global për sigurinë e vaksinave deri më tani, vaksinat e krijuara për të luftuar sëmundjet e rënda, vdekjen dhe...

Studimi: Simptomat e COVID varen nga dozat e vaksinave që keni...

Nëse keni pasur ndonjëherë COVID, ka një shans që të jeni shumë të njohur me simptomat e virusit, të cilat përfshijnë kollë, lodhje dhe...

Amerikanëve së shpejti mund t’ju duhet të paguajnë për vaksinat e...

Qeveria e SHBA-së po planifikon të ndalojë së paguari për vaksinat dhe trajtimet kundër COVID-19 dhe ta zhvendosë faturën tek industria e kujdesit shëndetësor...

Dozat e vaksinës Covid-19, dikur në kërkesë të lartë, tani po...

Prodhuesit e barnave dhe autoritetet shëndetësore po hedhin dhjetëra miliona doza Qeveritë, prodhuesit e ilaçeve dhe vendet e vaksinimit po hedhin dhjetëra miliona doza të...

Periudha e vlefshmërisë së çertifikatave të Covid për shtetet e BE-së...

Komisioni Evropian miratoi në fund të dhjetorit një periudhë pranimi të detyrueshme prej 9 muajsh për certifikatat e vaksinimit dixhital të BE-së kundër COVID...

Viena përkujton viktimat e pandemisë me një “det dritash”

Dhjetëra mijëra banorë të Vjenës dolën të dielën mbrëma për të marrë pjesë në një përkujtimore të "detit të dritave" për më shumë se...

Fillon testimi i vaksinës Covid pa gjilpëra që synon mbrojtjen kundër...

Vaksina, e cila injektohet përmes një rryme ajri, është zhvilluar nga Prof Jonathan Heeney i Universitetit të Kembrixhit dhe shefi ekzekutiv i DIOSynVax. Pjesëmarrësit,...

Disa spitale në Amerikë kanë shfuqizuar kërkesën e vaksinimit për punonjësit

Një numër spitalesh në SHBA po heqin kërkesat e vaksinave për stafin e tyre pas vendimeve të gjykatës që kanë bllokuar rregullin e vaksinave,...

Kosova me masa të reja anti-Covid

Masat e reja anti-COVID kanë hyrë në fuqi të hënën në Kosovë në përpjekje për të shmangur valën e katërt që po rrënon aktualisht...

Gjermania kufizon të pavaksinuarit. Ja disa nga masat e tyre

Liderët e Gjermanisë kanë rënë dakord të ndalojnë njerëzit e pavaksinuar nga pjesa më e madhe e jetës publike në një përpjekje për të...

Omicron ka qarkulluar në Europë që nga mesi i nëntorit

Autoritetet shëndetësore në Holandë kanë zbuluar variantin Omicron COVID-19 në mostra që nga 19 nëntori, pesë ditë përpara se Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH)...

Fjalori Merriam-Webster shpall fjalën më të përdorur këtë vit

Me një përkufizim të zgjeruar për të pasqyruar kohërat, Merriam-Webster ka deklaruar një të vërtetë të gjithëpranishme si fjalën e vitit 2021: vaksina. Në Merriam-Webster,...

Kërkesat e reja për udhëtim në SHBA. Ja çfarë duhet të...

SHBA do të bëjë më të lehtë udhëtimin për pasagjerët ndërkombëtarë. Shtëpia e Bardhë njoftoi se një sistem i ri për udhëtimin me avion...

Italia “thyen” rregullat e demokracisë, fuqizon mandatin e vaksinës kundër Covid-19

Të gjithë punonjësve në sektorët publik dhe privat tani u kërkohet të vaksinohen ose të bëjnë teste të shpeshta të koronavirusit. Kundërshtarët u përpoqën...

Vaksina Pfizer për 5 deri në 11 vjeç është e sigurt...

Rezultati i vaksinës Covid-19 Pfizer, pas një testimi të gjatë, më në fund jepet konfirmimi nga vetë prodhuesi për qëndrueshmëri dhe siguri të antitrupave....

Më të klikuarat në 24 orë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!